Piosenki Beatlesów w Spotify i Apple Music

Piosenki Beatlesów w Spotify i Apple Music ons.pl

Od jakiegoś czasu pojawiały się plotki, że utwory zespołu The Beatles trafią do popularnych serwisów streamingowych. Kiedy to się stanie?

Piosenek Beatlesów nie sposób znaleźć w takich serwisach jak choćby Spotify czy TIDAL. Przez wiele lat grupa nie chciała udostępnić swojego bogatego zbioru dla internautów. Prawdopodobnie zmieni się to jednak w Wigilię - 24 grudnia 2015 roku. Według magazynu „Billboard” do internetu trafi singiel „Hey Jude” oraz studyjne albumy Czwórki z Liverpoolu. 

Strona Re/Code zajmująca się nowymi technologiami podała informację, że twórczość Beatlesów dostępna będzie w takich serwisach jak: Spotify, Apple Music, Google Play, TIDAL i Amazon Prime Music. Na razie jednak władze żadnego z nich nie komentują sprawy. Pozostaje nam czekać do jutra na rozwiązanie sprawy.

W listopadzie 2015 roku do sklepów trafiła reedycja płyty „1” z największymi przebojami Beatlesów. Znalazło się na niej 27 singli, które w latach 1962-1970 trafiły na 1. miejsce list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wydawnictwo zawiera dodatkowo płyty DVD i Blue-Ray, na których zobaczymy odświeżone materiały video.

Prince w TIDAL

Na współpracę z serwisem streamingowym zdecydował się również Prince. W 2015 roku artysta wydał dwa albumy: „Hit N Run” oraz „Hit N Run: Phase Two”. Obie płyty dostępne są wyłącznie w serwisie TIDAL. Według niego firma Jaya Z zapewnia odpowiednie warunki muzykom.

"

Już po jednym spotkaniu wiedziałem, że Jay Z i jego drużyna zatroszczą się o wysiłek, który artyści wkładają w tworzenie swojej muzyki, aby dać z siebie wszystko. Zwłaszcza w tym trudnym dla muzyki czasie - napisał w oficjalnym oświadczeniu. "

Artysta nie ukrywał, że podpisał bardzo korzystny dla siebie kontrakt. 

"

Zawarłem z serwisem bardzo dobry układ, dzięki czemu mogę nadal tworzyć sztukę, do której się przyzwyczaiłem. Jestem bardzo wdzięczny za ich ogromne wsparcie - dodał.  "

W tym roku Prince założył również konto w serwisie Instagram. Swój profil nazwał „Princestagram”. Jego decyzja o tyle zaskakuje, że wokalista nie był miłośnikiem mediów społecznościowych. W 2014 roku Prince usunął nawet swoje konta z Facebooka i Twittera oraz skasował wszystkie teledyski w serwisie YouTube. 

Chcielibyście usłyszeć piosenki Beatlesów w serwisach streamingowych?

Więcej: