Phil Collins wraca na scenę

Phil Collins wraca na scenę ons.pl

To już pewne! Phil Collins wystąpi na pierwszym od ponad 5 lat koncercie. Artysta pojawi się na specjalnej charytatywnej gali. Kiedy odbędzie się uroczystość?

W 2011 roku muzyk ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Zadecydowały o tym przede wszystkim kwestie zdrowotne. Pod koniec października 2015 roku postanowił jednak wrócić do pracy. 

"

Oficjalnie nie jestem już na emeryturze - przyznał wtedy w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. "

Stwierdził również, że chce nagrać solową płytę, a potem być może wyruszy w trasę koncertową. Na razie nie podał jednak szczegółów, ogłosił za to, że pojawi się na koncercie charytatywnym organizowanym przez fundację Little Dreams Foundation, której jest współzałożycielem. Uroczysta gala odbędzie się 11 marca 2016 roku w Miami na Florydzie. Występ artysty reklamowany jest jako „Phil Collins Unplugged” i będzie to jego pierwszy koncert od 2010 roku. Na scenie mają pojawić się również goście specjalni. Collins miał wystąpić w czasie podobnego wydarzenia już w 2014 roku, ale musiał zrezygnować ze względu na problemy zdrowotne. 

Zobaczcie plakat reklamujący to wydarzenie.

Collins zapewnia też, że powoli planuje rozpoczęcie nagrywania nowych utworów.

"

Nie tworzyłem od tak dawna, że muszę znów poczuć chęć do pisania, wrócić do obiegu. Mam wiele pomysłów i melodii, które muszę po prostu rozwinąć. Napisałem nawet kilka tekstów piosenek - potrzebuję tylko muzyki. Wystarczy, że w końcu zacznę - wyznał. "

Na razie artysta wydał wznowienia albumów „Face Value” i „Both Sides” oraz „Hello, I Must Be Going” i „Dance Into The Light”, które ukazały się w ramach serii „Take A Look At Me Now”. Muzyk pisze też autobiografię.

Czekacie na koncerty Phila Collinsa?

Więcej: