Phil Collins ujawnił tytuł autobiografii

Phil Collins ujawnił tytuł autobiografii ons.pl

O tym, że muzyk planuje wydanie pamiętnika, wiadomo było już od zeszłego roku. Artysta postanowił w końcu zdradzić kilka szczegółów dotyczących publikacji.

Phil Collins opublikuje autobiografię 20 października 2016 roku. Muzyk zapowiedział, że szczerze opowie o swoich trzech nieudanych małżeństwach, alkoholizmie i problemami ze zdrowiem. W książce opisał całą muzyczną karierę, wszystkie wzloty i upadki, a także podzielił się refleksjami na temat współpracy z Erikiem Claptonem czy Robertem Plantem. 

"

Będę szczery w każdej kwestii, wręcz żenująco w niektórych przypadkach - wyznał. "

Publikacja została zatytułowana „Not Dead Yet”, czyli „Jeszcze nie umarłem”. Artysta przyznał, że jej napisanie planował od kilku lat.

"

Napisanie tej autobiografii chodziło mi po głowie przez ostatnie lata. Zdecydowałem, że teraz nadszedł właściwy moment. W moim życiu osobistym wydarzyło się wiele rzeczy, które sprawiły, że zabrałem się do działania. Pod wieloma względami miałem wymarzone życie. Na pewno to jest życie, o którym warto napisać. Byłem niesamowicie szczęśliwy, ale również bardzo ciężko na wszystko pracowałem. Współpracowałem z moimi idolami, pisałem piosenki, które ludzie pokochali i ku mojemu zaskoczeniu, mogłem zarabiać na życie jako perkusista - dodał. "

Okładkę książki Collins zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Autobiografia będzie dostępna w twardej okładce, a także jako ebook i audiobook. Nie będzie to pierwsza publikacja tego artysty. W 2012 roku wydał „The Alamo and Beyond: A Collector's Journey”, w której znalazły się artefakty z prywatnej kolekcji Collinsa z bitwy o Alamo.

"

A co, jeżeli ostatecznie czytelnicy będą rozczarowani albo w szoku, że ich „bohater” albo facet, którego piosenki wciąż są na listach przebojów jest zwykłym człowiekiem? Cóż, wtedy ta książka spełni swoje zadanie. Bo od początku chciałem, żeby tak właśnie się stało. Pisanie jej było czystą przyjemnością, nawet jeśli musiałem na nowo przeżywać momenty, w których teraz podjąłbym inną decyzję - wyjaśnił autor.  "

W marcu 2016 roku po ponad 5 latach przerwy Collins wrócił na scenę. Pojawił się na specjalnej charytatywnej gali. Wydał także wznowienia albumów „Face Value” i „Both Sides” oraz „Hello, I Must Be Going” i „Dance Into The Light”, które ukazały się w ramach serii „Take A Look At Me Now”

Kupicie książkę Phila Collinsa?

Więcej: