Phil Collins przerywa emeryturę

Phil Collins przerywa emeryturę ons.pl

W jednym z wywiadów Phil Collins potwierdził, że postanowił przerwać emeryturę. Artysta już wkrótce rozpocznie pracę nad nowym solowym albumem i wyruszy w trasę koncertową.

W 2011 roku Phil Collins ogłosił, że przechodzi na emeryturę i rezygnuje z koncertowania. Muzyk postanowił jednak zmienić zdanie.

"

Oficjalnie nie jestem już na emeryturze - przyznał w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. "

Muzyk planuje nagranie nowego solowego albumu, a następnie chce wyruszyć w trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo. Stwierdził, że robi to dla swoich dzieci, żeby wiedziały, czym zajmuje się ich tata.

"

Moje dzieci mają teraz 10 i 14 lat. Chcą zobaczyć, co robi ich ojciec. Nosili jeszcze pieluchy, kiedy ja byłem w trasie. Kochają moją muzykę i chciałbym je ze sobą zabrać, żeby zobaczyły, jak to wygląda na żywo. "

Phil Collins stwierdził, że trasa koncertowa nie będzie jednak długa. 

"

Chciałbym zagrać na stadionach w Australii i na Dalekim Wchodzie, a to jedyny sposób, by to zrobić. Ale część mnie chciałaby wystąpić w teatrach, więc zobaczymy. "

Nie wiadomo jeszcze, czy powrót Collinsa oznacza, że wkrótce usłyszymy również zespół Genesis.

"

Zacznijmy od mojej solowej kariery. Uwielbiam tych facetów, ale chciałbym najpierw zająć się sobą. Na razie zobaczymy, jak mi pójdzie - stwierdził.  "

6 listopada do sklepów trafią reedycje dwóch albumów Collinsa - płyty „Face Value” i „Both Sides”. Dostępne będą w różnych formatach: na CD, winylach oraz do pobrania w internecie. Artysta postanowił też wydać autobiografię. Książka o jego życiu ma ukazać się w październiku 2016 roku. 

Cieszycie się z powrotu Phila Collinsa? 

Więcej: