Phil Collins: Popełniłem kilka błędów

Phil Collins: Popełniłem kilka błędów ons.pl

W 2011 roku muzyk ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Zadecydowały o tym przede wszystkim kwestie zdrowotne. Pod koniec października 2015 roku postanowił jednak wrócić do pracy. 

Phil Collins zrezygnował z emerytury i rozpoczął przygotowania do trasy koncertowej „Not Dead Yet”, w którą wyruszy w 2017 roku. Artysta obiecał, że dla swoich fanów przygotuje coś specjalnego. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” przyznał jednak, że ze względu na problemy z kręgosłupem, nie będzie mógł grać na perkusji tak jak dawniej.

"

To działo się stopniowo, a zaczęło się w 2007 roku podczas trasy koncertowej z Genesis. Potem zagrałem koncert z Erikiem Claptonem i czułem, że coś jest nie tak. Bardzo się przestraszyłem. Jedyną rzeczą, na której mogłem polegać, to moja umiejętność grania na perkusji i nagle to stało się niemożliwe. Teraz mam instrumenty w garażu i próbuję ćwiczyć. Moje ręce powoli przyzwyczajają się do gry. W przyszłym roku mam kilka koncertów i zobaczymy, co się wydarzy. "

Według Collinsa istnieje również szansa na powrót Genesis.

"

Kiedy pisałem książkę, uświadomiłem sobie, jak byliśmy sobie bliscy. Tony, Mike i ja spotkaliśmy się w Londynie przy okazji moich urodzin. Wciąż jesteśmy dobrymi kumplami. Naprawdę wszystko się może zdarzyć. Nie chciałbym tylko działać pochopnie. Muszę świadomie podejmować decyzje i myśleć o konsekwencjach. "

Muzyk szczerze opowiedział też o problemach z alkoholem.

"

Nie miałem świadomości, że byłem bliski śmierci. Gdybym nadal pił, moje organy powoli przestałyby prawidłowo funkcjonować. Nie zdawałem sobie również sprawy, że to wszystko wpływa na moje dzieci. Przewracałem się, bo mieszałem alkohol z lekami. Pewnego razu oglądałem telewizję i wstałem, żeby przytulić syna. Przewróciłem się, było dużo krwi. 8-letnie dziecko nie powinno tego widzieć. Zanim to się skończyło, moja rodzina się rozpadała. Wszyscy się wyprowadzili. "

Artysta wierzy, że to doświadczenie sprawiło, że jest teraz silniejszą osobą.

"

Mam świadomość śmiertelności. Po tym wszystkim przez trzy lata nie piłem. Kiedy urządziliśmy pierwsze święta w naszym nowym domu, spróbowałem trochę wina, ale nic złego się nie stało. Alkoholik to ktoś, kto chce zobaczyć dno butelki. Ja nie uważam siebie za alkoholika, ale na pewno popełniłem kilka błędów – dodał. "

Trasa koncertowa Phila Collinsa „Not Dead Yet” rozpocznie się w czerwcu 2017 roku.

Londyn, Royal Albert Hall (4, 5, 7, 8, 9.06)
Kolonia, Lanxess Arena (11, 12.06)
Paryż, Accors Hotel Arena (18, 19.06)

Więcej: