Phil Collins: Już nigdy nie będę grać tak jak dawniej

Phil Collins: Już nigdy nie będę grać tak jak dawniej ons.pl

Muzyk ogłosił, że w 2017 roku wyruszy w trasę koncertową. Odwiedzi Wielką Brytanię, Francję i Niemcy. 

W czasie konferencji prasowej, która odbyła się w Royal Albert Hall, Phil Collins ujawnił, dlaczego nie może grać na perkusji.

"

Już nigdy nie będę grać tak jak dawniej. Coś się stało w czasie trasy koncertowej Genesis. Na każdym występie miałem perkusyjny pojedynek z Chesterem Thompsonem i pewnego wieczoru coś się stało. Tak po prostu. Próbowałem dosłownie wszystkiego, ale już nigdy nie udało mi się wrócić do formy. To tajemnicza przypadłość, ale nie mogę wrócić do tego, co było. Mam 65 lat i gram na perkusji, od kiedy miałem 5. Chciałbym znów grać, ale nie będę z tego powodu płakać. "

Artysta przyznał też, że miał operację kręgosłupa oraz problem z biodrami. Obecnie stracił czucie w stopie i musi chodzić o lasce, jednak jest optymistyczny co do stanu swojego zdrowia.

Muzyk podał też kilka szczegółów dotyczących trasy koncertowej. Na perkusji ma zagrać jego syn Nicholas

"

On oglądał Johna Bonhama, Chada Smitha i mnie i naprawdę potrafi grać. Czasem taka sytuacja nie jest zbyt dobra, bo trudno krytykować rodzinę, ale on jest otwarty na moje rady. Wystąpiliśmy razem w czasie trzech koncertów charytatywnych w Europie i zespół był naprawdę pod wrażeniem – dodał. "

Trasa koncertowa Phila Collinsa „Not Dead Yet” rozpocznie się w czerwcu 2017 roku.

Londyn, Royal Albert Hall (4, 5, 7, 8, 9.06)
Kolonia, Lanxess Arena (11, 12.06)
Paryż, Accors Hotel Arena (18, 19.06)

Więcej: