Petycja podpisana przez Beatlesów wystawiona na aukcji

Petycja podpisana przez Beatlesów wystawiona na aukcji ons.pl

Dokument, który podpisali wszyscy członkowie zespołu The Beatles, można wylicytować na aukcji internetowej. Przewiduje się, że zostanie sprzedany za ponad 18 tysięcy dolarów. 

W 1971 roku Stanley Kubrick przygotowywał filmową adaptację książki Anthony’ego Burgessa „Mechaniczna pomarańcza”. Nad scenariuszem produkcji pracował Terry Southern. W filmie bardzo chciał wystąpić wokalista zespołu Rolling Stones - Mick Jagger. Miał on się wcielić w rolę głównego bohatera Alexa, a pozostali członkowie grupy zagraliby jego kolegów. Z kolei muzykę na ścieżkę dźwiękową chcieli stworzyć Beatlesi. 

Tak się jednak nie stało. Twórcy filmu wybrali innego aktora. Z tego powodu zespół The Beatles postanowił wystosować do nich petycję i przekonać, że to właśnie Jagger zasługuje na rolę. 

"

My, niżej podpisani, niniejszym sprzeciwiamy się i jesteśmy zdruzgotani tym, że wybraliście Davida Hemmingsa, a nie Micka Jeggera do roli Alexa w filmie „Mechaniczna pomarańcza”. 

"

Dokument podpisany przez Fab Four został właśnie wystawiony na aukcji Paddle8. Organizatorzy szacują, że zostanie wylicytowany za kwotę od 18 do 25 tysięcy dolarów, czyli ok. 60-90 tys. złotych. 

(fot. Screen z paddle8.com)

Licytacja kończy się 29 października. 

Zainteresowanie pamiątkami związanymi z Beatlesami stale rośnie. We wrześniu 2015 roku na londyńskiej aukcji Sotheby's Rock and Pop został sprzedany pierwszy kontrakt zespołu podpisany z menadżerem Brianem Epsteinem. Dokument wylicytowano za 365 tys. funtów, czyli ponad 2 miliony złotych.

Pamiątki jakiego zespołu kupilibyście najchętniej? 

Więcej: