Pet Shop Boys zapowiada nową płytę

Pet Shop Boys zapowiada nową płytę ons.pl

Wszystkich fanów tego zespołu z pewnością ucieszy ta wiadomość. Grupa Pet Shop Boys planuje wydanie nowego albumu. Kiedy ukaże się krążek?

Zespół ogłosił, że nowa płyta zostanie wydana już wiosną 2016 roku. Na premierę 13. studyjnego albumu fani Pet Shop Boys będą musieli zaczekać do 1 kwietnia. Neil Tennant i Chris Lowe zapowiedzieli, że krążek będzie nosił tytuł „Super” i znajdzie się na nim 12 utworów. Na oficjalnym profilu grupy na Facebooku pojawiło się zdjęcie okładki nowego wydawnictwa.

Muzycy zdecydowali się również na udostępnienie pierwszego utworu z tej płyty. Jak brzmi „Inner Sanctum”? Posłuchajcie!

Singlem promującym album ma być piosenka „The Pop Kids”. Będzie ona przypominać utwory popularne na muzycznych scenach Londynu z początku lat 90. Produkcją krążka zajmie się Stuart Price, który współpracował z takimi artystami jak: Madonna, New Order i Kylie Minogue.

Poprzedni album Pet Shop Boys pt. „Electric” ukazał się w 2013 roku. Promocji płyty towarzyszyła trasa koncertowa „Electric Tour”.

"

Wspaniale było wrócić do studia nagraniowego razem z producentem Stuartem Price’em. Kontynuowaliśmy pracę, którą rozpoczęliśmy przy okazji albumu „Electric” - powiedzieli artyści. "

Tennant i Lowe potwierdzili również, że zagrają 4 koncerty w londyńskim Royal Opera House. Występy odbędą się 20, 21, 22 i 23 lipca 2016 roku. Zobaczcie zapowiedź tego wydarzenia.

Lista utworów na płycie Super

1. „Happiness”

2. „The Pop Kids”

3. „Twenty-something”

4. „Groovy”

5. „The dictator decides”

6. „Pazzo!”

7. „Inner sanctum”

8. „Undertow”

9. „Sad robot world”

10. „Say it to me”

11. „Burn”

12. „Into thin air”

Zespół Pet Shop Boys powstał w Londynie. Popularność zdobył w latach 80. Grupa ma na koncie trzy nagrody Brit Awards oraz ponad 50 milionów sprzedanych albumów. Wśród największych przebojów duetu są piosenki: „Always on My Mind”, „West End Girls”, „It's a Sin” i „Heart".

Czekacie na nową płytę Pet Shop Boys?

Więcej: