Perfect wydał reedycję płyty „Jestem”

Perfect wydał reedycję płyty „Jestem” ons.pl

Grupa postanowiła przypomnieć fanom przeboje z albumu, który po raz pierwszy ukazał się w 1994 roku. Co znajdziemy na odświeżonym krążku?

„Jestem” to pierwsza płyta zespołu Perfect, która ukazała się po reaktywacji grupy. W 1983 roku Zbigniew Hołdys podjął decyzję o rozwiązaniu słynnej kapeli. Wprawdzie muzycy jeszcze kilkukrotnie pojawiali się razem, np. na festiwalu w Opolu, ale oficjalnie zespół przestał istnieć. Ostatecznie stało się to w 1992 roku, kiedy Hołdys zrezygnował z kariery muzycznej.

Rok później pozostali członkowie grupy wyruszyli w trasę koncertową po Kanadzie. Odnieśli tam tak duży sukces, że postanowili wznowić działalność. Wkrótce po tym, nagrali nową płytę. Krążek został zatytułowany „Jestem”

"

Jestem obecny, jestem żywy, jestem Perfect. W wywiadach udzielanych wówczas mediom, widać było, że muzycy są podekscytowani odrodzeniem się Perfectu w nowych realiach i rzeczywistości, która była diametralnie inna niż siermiężne i szare czasy komunizmu. Teraz mogli złapać wiatr w żagle i pokazać, ile są naprawdę warci - czytamy w opisie albumu.

"

Na album trafiło 12 premierowych piosenek. Teksty do wszystkich utworów napisał związany z zespołem od samego początku Bogdan Olewicz, a muzykę skomponowali: wokalista Grzegorz Markowski, gitarzyści Jacek Krzaklewski i Ryszard Sygitowicz, basista Andrzej Nowicki i grający na perkusji Piotr Szkudelski. Wśród największych przebojów, które znalazły się na tym krążku, wymienić należy: „Nie daj się zabić”, „Całkiem inny kraj” czy „Kołysankę dla nieznajomej” i „Oddech Rosji”.

"

Cały album „Jestem” brzmiał bardzo mocno, ocierając się chwilami o estetykę hard rocka, pokazywał Perfect w znakomitej formie, pełen energii i ochoty na dalsze podbijanie świata. "

Na płycie znalazły się także kultowe ilustracje autorstwa Edwarda Lutczyna. Reedycja albumu trafiła do sprzedaży 25 stycznia 2016 roku. Okładkę wydawnictwa grupa zaprezentowała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Lista utworów na płycie Jestem

1. „Nie daj się zabić”

2. „Siódma czytanka dla Janka”

3. „Oddech Rosji”

4. „Całkiem inny kraj”

5. „Bujanie w obłokach”

6. „Rzeczy do zrobienia”

7. „Gdy mówię jestem”

8. „Adrenalina”

9. „Z życia idola”

10. „Cygańska pieśń miłosna”

11. „Ołowiana kula”

12. „Kołysanka dla nieznajomej”

W 2015 roku zespół Perfect świętował 35-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji wyruszył w specjalną jubileuszową trasę koncertową. Rozpoczęła się ona 15 lutego 2015 roku w Warszawie. Grupa odwiedziła wiele miast w Polsce, a także zagrała kilka koncertów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. 

Macie album „Jestem” w swojej kolekcji?

Więcej: