Paul Simon zapowiada nową płytę

Paul Simon zapowiada nową płytę ons.pl

Album „Stranger to Stranger” ukaże się na początku czerwca 2016 roku. Promuje go singiel zatytułowany „Wristband”.

„Stranger to Stranger” będzie trzynastym solowym albumem studyjnym w karierze Paula Simona. Muzyk pracował nad nim przez pięć ostatnich lat. Wiedział, że musi stworzyć coś wyjątkowego, żeby dorównać swoim najlepszym nagraniom z przeszłości.

"

Pojawiło się wiele uprzedzeń co do mojej nowej płyty, ponieważ jestem znany opinii publicznej od 50 lat. Oni zastanawiali się, czy to będzie jak „Graceland”, a może „Me and Julio Down By The Schoolyard”? Czy raczej coś w rodzaju Simon and Garfunkel albo „The Capeman”? Jeżeli chcesz, żeby ludzie posłuchali twojej muzyki z zainteresowaniem, musisz zrobić coś naprawdę ciekawego, ponieważ ludzie przygotowani są na coś zupełnie innego - stwierdził Paul Simon. "

W rezultacie muzyk stworzył eksperymentalną płytę, na której usłyszymy elektroniczne dźwięki w połączeniu z afrykańskimi drewnianymi instrumentami dętymi, bębnami peruwiańskimi czy kwartetem gospel.

"

Nigdy nie planuję, że stworzę album, który będzie zupełnie inny od poprzedniego. To jest po prostu moja naturalna skłonność - wyznał muzyk. "

W nagraniu utworów „The Werewolf”, „Street Angel” czy „Wristband” pomógł mu Clap! Clap! - włoski artysta elektronicznej muzyki dance. Poznali się oni w 2015 roku po koncercie Simona w Mediolanie. 

"

Mój 23-letni syn Adrian jest kompozytorem i opowiedział mi o nim. On podstawia sample afrykańskich dźwięków. Jego najnowszy album jest majstersztykiem! Sprawia, że muzyka brzmi jednocześnie starodawnie i nowocześnie. "

Posłuchajcie ich pierwszego wspólnego singla pt. „Wristband”.

Paul Simon pracował nad nową płytą w swoim domowym studiu nagraniowym w Connecticut. Muzyk przyznał jednak, że powoli zaczyna myśleć już o emeryturze.

"

Chcę zobaczyć, czy będę się nudzić i co stanie się z moim twórczym impulsem, kiedy przestanę pisać piosenki, a przecież robię to, od kiedy miałem 12 lat. Ale na razie nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji. "

Płyta „Stranger to Stranger” ukaże się 3 czerwca 2016 roku. Z kolei pod koniec kwietnia muzyk wyruszy w trasę koncertową po Ameryce Północnej.

Lista utworów na albumie Stranger to Stranger

1. „The Werewolf”

2. „Wristband”

3. „The Clock”

4. „Street Angel”

5. „Stranger To Stranger”

6. „In A Parade”

7. „Proof Of Love”

8. „In the Garden Of Edie”

9. „The Riverbank”

10. „Cool Papa Bell”

11. „Insomniac’s Lullaby”

Podoba Wam się pierwszy singiel z tego krążka?

Więcej: