Paul McCartney w teledysku do utworu „Love Song to the Earth”

Paul McCartney w teledysku do utworu „Love Song to the Earth” ons.pl

Wielu artystów przyłączyło się do akcji Organizacji Narodów Zjednoczonych i nagrało piosenkę o zmianie klimatu pt. „Love Song to the Earth”. Zobaczcie teledysk do tego utworu.

Premiera utworu „Love Song to the Earth” odbyła się we wrześniu 2015 roku. Artyści nagrali go z okazji konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczącej klimatu, która odbyła się w grudniu tego roku w Paryżu. W teledysku obok Paula McCartneya wystąpili m.in.: Sean Paul, Natasha Bedingfield i Colbie Caillat. W piosence usłyszymy również Jona Bon Joviego, Sheryl Crow, Nicole Scherzinger i Leonę Lewis. Singiel mówi o pięknie naszej planety i ewentualnych zniszczeniach spowodowanych zmianą klimatu. 

"

Jestem szczęśliwy, że stałem się częścią projektu „Love Song to the Earth”. Jego celem jest inspiracja ludzi na całym świecie, aby nakłonili swoich przywódców do działania w sprawie zmian klimatycznych - napisał McCartney w specjalnym oświadczeniu przed paryską konferencją. "

Według niego działanie w tej sprawie jest niezbędne.

"

Musimy być szybcy i skuteczni, przestawić się na energię odnawialną i na przykład jeść mniej mięsa. W tym tygodniu zostaną podjęte ważne decyzje, więc robię wszystko, co mogę, aby upewnić się, że władze podpiszą porozumienie, które może pomóc ochronić naszą planetę. Teraz jest czas na działanie. Więc proszę roześlijcie informację i pomóżcie ochronić naszą planetę - dodał. "

Dochód ze sprzedaży piosenki zasili konto organizacji Friends of the Earth (Przyjaciele Ziemi) i Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

"

Chcieliśmy stworzyć piosenkę, która zjednoczy nasze głosy w pozytywny chór, który miał wesprzeć światowych liderów spotykających się w tym roku w Paryżu. Chcieliśmy w końcu stworzyć wiążący i ambitny traktat klimatyczny w sprawie emisji dwutlenku węgla, który jest rezultatem działalności ludzi - powiedział współtwórca piosenki Jerry Cope. "

To nie jedyna akcja, do której przyłączył się Paul McCartney. Muzyk zachęca także do niejedzenia mięsa. Artysta zwrócił się do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona z prośbą o wprowadzenie tzw. „Meat Free Mondays”, czyli „Poniedziałków bez mięsa”.

Podoba Wam się teledysk do „Love Song to the Earth”?

Więcej: