Paul McCartney: Jesteśmy jak muzyczna rodzina

Paul McCartney: Jesteśmy jak muzyczna rodzina BFA/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Muzyk przebywa obecnie w trasie koncertowej „One on One Tour”. 10 czerwca 2016 roku ukaże się także jego nowy album „Pure McCartney”.

Podczas koncertów Paul McCartney wykonuje swoje największe solowe przeboje, a także dobrze znane utwory z repertuaru The Beatles oraz The Wings. Wokalista stworzył nowy zestaw piosenek tak, żeby zaskoczyć fanów, którzy w 2015 roku brali udział w trasie „Out There Tour”. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” muzyk opowiedział o przygotowaniach do występów.

"

Dorzucasz kilka nowych utworów, zmieniasz kolejność i sposób prezentacji tak, żeby nie zanudzić tych, którzy już wcześniej widzieli twoje koncerty. Po prostu wprowadziliśmy pewne zmiany i dzięki temu mogliśmy wymyślić nową nazwę dla tej trasy - stwierdził. "

Trasa „One on One Tour” rozpoczęła się 13 kwietnia 2016 roku w Fresno w Kalifornii. McCartney po raz pierwszy od 50 lat zaśpiewał tam na żywo piosenkę „A Hard Day's Night”.

"

Ten utwór to prawdziwa ikona. Zasugerowałem mojemu zespołowi, żebyśmy go wykonali, a oni wszyscy dostali gęsiej skórki! - wyznał. "

Artysta zdaje sobie sprawę, że publiczność chce na koncertach usłyszeć dobrze znane przeboje. Chciałby jednak kiedyś zagrać trasę z mniej popularnymi utworami.

"

Musiałbym ją chyba nazwać „Nie polubicie tych występów”. Atmosfera byłaby zupełnie inna - zażartował. "

W kolekcji „Pure McCartney” znajdą się utwory, które pojawiły się na debiutanckim solowym albumie artysty z 1970 roku, piosenki nagrane z zespołami The Wings i The Fireman, a także najnowsze przeboje wokalisty. W sumie będzie to 67 kompozycji, ale muzyk przyznaje, że wybór nie był łatwy.

"

Słyszę piosenkę i po prostu wiem, że się nadaje. To wszystko sprowadza się do tego, co podoba się nam. Uważam, że jeśli coś podnieca nas, to pozytywnie wpłynie też na publiczność. Trzymamy za to kciuki! "

Na pomysł stworzenia takiego wydawnictwa wpadł po rozmowie z pewną młodą kobietą, która wybierała się na wycieczkę.

"

Postanowiłem wybrać utwory, których chętnie posłuchacie w czasie długiej podróży. Nie musiałem się nad tym zbyt długo zastanawiać. To są kompozycje, które po prostu uznaliśmy za dobre. "

Artysta cieszy się, że zainteresowanie jego twórczością nie maleje, a na koncerty przychodzą zarówno starsi, jak i młodsi fani.

"

Z Beatlesami myśleliśmy, że przetrwamy jakieś 10 lat. Cieszę się, że wciąż jest wiele osób, które uwielbiają naszą muzykę, a także moją solową twórczość. Wszyscy jesteśmy jak muzyczna rodzina. Bardzo mi się to podoba - wyznał. "

Były Beatles będzie koncertował przez całe lato, a na koniec 8 i 15 października zaśpiewa na festiwalu Desert Trip w Indio w Kalifornii. Obok niego pojawią się takie gwiazdy jak: The Rolling Stones, Bob Dylan, The Who, Neil Young i Roger Waters. 

A jego nową płytę „Pure McCartney” oraz biografię będziecie mogli wygrać w najbliższy weekend (10-12 czerwca) w Radiu ZET Gold. Zapraszamy do zabawy! 

Więcej: