Paul McCartney, Bob Dylan i The Rolling Stones na jednej scenie?

Paul McCartney, Bob Dylan i The Rolling Stones na jednej scenie? ons.pl/RON FREHM/ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

To byłoby największe muzyczne wydarzenie tego roku. Prawdopodobnie w październiku podczas 3-dniowego festiwalu w Kalifornii wystąpią m.in.: zespół The Rolling Stones, Paul McCartney i Roger Waters.

Goldenvoice - organizator m.in. słynnego festiwalu Coachella, na którym w tym roku zagrał zespół Guns N' Roses w oryginalnym składzie - planuje kolejne niezwykłe koncerty. Jak donosi dziennik „Los Angeles Times”, firma chce sprowadzić aż sześć gwiazd, które zostały wprowadzone do Rock and Roll Hall of Fame, na festiwal do Indio w Kalifornii. Miałby się on odbyć w dniach 7-9 października 2016 roku. Obecnie trwają rozmowy w sprawie występu zespołu The Rolling Stones, Boba Dylana, Paula McCartneya, Neila Younga, grupy The Who oraz Rogera Watersa.

Według wstępnych ustaleń Dylan i Stonesi mieliby zagrać pierwszego dnia festiwalu - w piątek 7 października. W sobotę na scenie pojawiliby się Neil Young z grupą The Promise of the Real, a następnie Paul McCartney. Ostatniego dnia publiczność rozgrzałyby występy The Who i Rogera Watersa z Pink Floyd. 

Menedżerowie gwiazd potwierdzili w rozmowie z „Los Angeles Times”, że trwają negocjacje w sprawie koncertu. Dużo bardziej wylewny w tej sprawie był współpracownik Neila Younga - Elliot Roberts, który powiedział:

"

To jest wyjątkowe pod wieloma względami. Prawdopodobnie nigdy więcej nie będzie szansy, żeby zobaczyć taki skład na jednej scenie. Czekam na ten koncert bardziej niż na jakikolwiek inny w ostatnim czasie. "

Podobno Goldenvoice zastanawia się także nad zorganizowaniem drugiego weekendu tego festiwalu tak, jak jest to w przypadku Coachelli. 

Jeżeli dojdzie do zapowiadanego koncertu, będzie to pierwszy w historii występ Paula McCartneya i Boba Dylana na jednej festiwalowej scenie. W lipcu 1985 roku Dylan, Young, Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood zagrali razem w czasie Live Aid w Filadelfii. Były Beatles koncertował wtedy wraz z The Who w Londynie.

Paul McCartney wyruszył właśnie w trasę koncertową „One on One”. Pierwszy koncert odbył się 13 kwietnia 2016 roku w Fresno (Kalifornia). Muzyka zobaczymy też w piątej części filmu „Piraci z Karaibów”. Film trafi na ekrany kin 26 maja 2017 roku. Z kolei grupa The Rolling Stones pracuje nad swoją nową płytą.

Chcielibyście pójść na tak wyjątkowy koncert?

Więcej: