Pamiątki Whitney Houston wylicytowane na aukcji

Pamiątki Whitney Houston wylicytowane na aukcji ons.pl

Na licytacji można było kupić m.in. suknię ślubną i kostiumy sceniczne Whitney Houston. Za jaką kwotę zostały sprzedane?

Początkowo na aukcji zorganizowanej przez Heritage Auctions miała się znaleźć także nagroda Emmy, którą wokalistka otrzymała w 1986 roku za występ na gali rozdania Grammy z piosenką „Saving All My Love for You”. Sprzedaż zablokowała Akademia Telewizyjna, która zgłosiła sprawę do sądu w Los Angeles. Przedstawiciele organizacji twierdzili, że nagroda nie może zostać wylicytowana, ponieważ nie jest to prezent, a jedynie pożyczka i w rzeczywistości statuetka nigdy nie należała do Houston. 

"

Kiedy Akademia Telewizyjna odznacza artystę za jego osiągnięcia, pożycza mu kopię Emmy, żeby podkreślić ten zaszczyt i wyróżnienie. Kiedy uhonorowany muzyk umiera, Akademia pozwala spadkobiercom zachować statuetkę, która symbolizuje dorobek zmarłego. "

Według Akademii każda nagroda opatrzona jest informacją, że ani wokalista, ani jego spadkobiercy nie mogą jej sprzedać. Tego typu notatka nie została jednak dołączona do Emmy należącej do Houston, dlatego organizatorzy aukcji zignorowali wcześniejsze groźby Akademii.

Ostatecznie sędzia zdecydował, że pamiątka nie może zostać sprzedana na licytacji.

"

Stoczyliśmy dobrą walkę, ale szanujemy postanowienie sądu. Tak jak zasądzono, nagroda zostanie wycofana z aukcji i przekazana rodzinie Whitney Houston - powiedział Eric Bradley, rzecznik prasowy Heritage Auctions.  "

Na aukcji kupić można było ponad 100 pamiątek związanych z Whitney Houston. Wśród nich były m.in.: scenariusz wokalistki do filmu „Waiting to Exhale”, suknia, którą Houston miała na sobie w dniu ślubu z Bobbym Brownem czy buty zaprojektowane przez Christiana Louboutina, które piosenkarka założyła w teledysku do utworu „Million Dollar Bill”. Jak podają organizatorzy, za wszystkie przedmioty zapłacono ponad 500 tysięcy dolarów, czyli ponad 2 miliony złotych. Najwyższą cenę osiągnęły buty Nike Air Jordan, które piosenkarka otrzymała od samego Michaela Jordana. Sprzedano je za 20 tysięcy dolarów (ok. 80 tysięcy złotych). Za niewiele mniej kupiono futro Dolce & Gabbana, które artystka nosiła na scenie - 16,25 tysiąca dolarów (ok. 65 tysięcy złotych).

Wiadomo już, że wkrótce powstanie film przedstawiających życie i twórczość Whitney Houston. Będzie to pierwszy oficjalny dokument, który ukaże się po śmierci artystki. 

Zapłacilibyście tyle za pamiątki Whitney Houston?

Więcej: