Pamiątki Whitney Houston trafiły na aukcję

Pamiątki Whitney Houston trafiły na aukcję ons.pl

Ponad 100 przedmiotów należących do zmarłej artystki będzie można kupić na aukcji w Beverly Hills. Jaka jest ich cena wywoławcza?

Licytację organizuje dom aukcyjny Heritage Auctions. Wszystkie pamiątki związane z Whitney Houston będzie można kupić 24 i 25 czerwca 2016 roku. Rodzina piosenkarki uznała, że to najwyższa pora, żeby fani mogli dostać te cenne przedmioty.

"

Według nas to najlepszy czas, żeby podarować część Whitney ludziom, którzy kochali ją i jej muzykę. Tym, których Whitney kochała całym sercem i duszą - napisała w oficjalnym oświadczeniu Pat Houston, była menedżerka Whitney oraz zarządczyni jej majątku. "

Wśród ponad 100 pamiątek jest m.in. nagroda Emmy, którą wokalistka otrzymała w 1986 roku. Jej cena wywoławcza wynosi 10 tysięcy dolarów, czyli ok. 38 tysięcy złotych. Z kolei za tysiąc dolarów można kupić scenariusz Whitney do filmu „Waiting to Exhale”. Na aukcję trafiła również suknia, którą Houston miała na sobie w dniu ślubu z Bobbym Brownem. Jej początkowa cena to 3,5 tysiąca dolarów, ale organizatorzy szacują, że może sprzedać się za dwukrotnie wyższą kwotę.

"

Ta niezwykła suknia i welon zostały zaprojektowane przez Whitney i Marca Bouwera oraz jej ówczesną stylistkę Diane Johnson. Whitney chciała, żeby suknia była dopasowana, ale nie wydekoltowana, a jednocześnie z nietradycyjnym welonem. Na uroczystości było ponad 800 gości, a do ołtarza poprowadził ją jej ojciec John Houston - czytamy w opisie. "

(fot. screen ze strony entertainment.ha.com)

Za 2000 dolarów wylicytować można buty zaprojektowane przez Christiana Louboutina, które piosenkarka miała na sobie w teledysku do utworu „Million Dollar Bill”. 

"

Klip nakręcono w Nowym Jorku. Wyreżyserowała go Melina Matsoukas, która jest też autorką wideo do piosenki „I Look to You”, a także pracowała z takimi artystkami jak Beyoncé czy Lady Gaga. W teledysku Whitney wchodzi do pralni, następnie przechodzi przez kuchnię, a kończy w nocnym klubie, gdzie rozbiera futro i zaczyna śpiewać ubrana w metaliczną sukienkę i te właśnie buty. „Million Dollar Bill” to ostatni singiel wydany przez Whitney Houston - napisali organizatorzy aukcji. "

(fot. screen ze strony entertainment.ha.com)

Wiadomo już, że wkrótce powstanie film przedstawiających życie i twórczość Whitney Houston. Będzie to pierwszy oficjalny dokument, który ukaże się po śmierci artystki. 

Chcielibyście kupić pamiątki związane z Whitney Houston?

Więcej: