Ostatnie dni życia Michaela Jacksona w serialu telewizyjnym

Ostatnie dni życia Michaela Jacksona w serialu telewizyjnym ons.pl

Na podstawie biografii Michaela Jacksona powstanie nowy serial telewizyjny. Co w nim zobaczymy?

Biografia „Before You Judge Me: The Triumph And Tragedy Of Michael Jackson’s Last Days” ukaże się w czerwcu 2016 roku. Jej autorem jest amerykański prezenter telewizyjny Travis Smiley. W książce przedstawionych zostało 16 ostatnich tygodni życia Michaela Jacksona, zwłaszcza okres przygotowań do wielkiej trasy koncertowej „This Is It”, która miała odbyć się w 2009 roku. Jak zapowiada autor, mają to być kontrowersyjne i „żywe” wspomnienia. Król pop planował ponad 50 występów, a pierwszy z nich miał odbyć się londyńskiej O2 Arenie. Wokalista zmarł 25 czerwca 2009 roku na kilka dni przed startem trasy. 

To właśnie te wydarzenia zostały opisane w książce Travisa. Telewizja Warner Bros zdecydowała właśnie, że na jej podstawie wyprodukuje serial. Jest to początek dłuższej współpracy między Travisem Smileyem a Warner Bros. Stacja ma podobno stworzyć również serial oparty na pamiętniku prezentera „My Journey With Maya”, w którym mężczyzna opisał swoją długoletnią przyjaźń z poetą Maya Angelou.

"

Nie mogę się doczekać, żeby pokazać te inspirujące historie w telewizji. Dziękuję za wasze nieustające wsparcie. 2016 będzie bardzo pracowitym rokiem. Pamiętajcie, ciężka praca sprawia, że marzenia się spełniają - napisał Smiley.

"

Serial nie jest pierwszą próbą pokazania ostatnich dni Michaela Jacksona. W październiku 2009 roku na ekrany kin trafił film dokumentalny „Michael Jackson's This Is It”, w którym przedstawione zostały przygotowania do trasy koncertowej „This Is It”. Produkcja okazała się prawdziwym hitem na całym świecie.

Czy nowy serial powtórzy jej sukces? 

Więcej: