Olivia Newton-John: W „Grease” było coś magicznego

Olivia Newton-John: W „Grease” było coś magicznego ons.pl

Artystka zdobyła popularność dzięki występowi w filmie „Grease” u boku Johna Travolty. Produkcja trafiła na ekrany kin w 1978 roku. Jak Olivia Newton-John wspomina to wydarzenie?

W filmowej adaptacji słynnego musicalu Olivia Newton-John zagrała Sandy Olsson - dziewczynę, która przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych z Australii. W nowej szkole spotkała Danny’ego Zuko (John Travolta), w którym się zakochała. Do filmu powstała niezapomniana ścieżka dźwiękowa. Największymi przebojami stały się utwory: „You’re The One That I Want”, „Summer Nights” czy „Hopelessly Devoted to You”. 

31 stycznia 2016 roku amerykańska telewizja Fox wyemituje nową 3-godzinną wersję musicalu, w którym wystąpią Aaron Tveit (Danny) i Julianne Hough (Sandy).

"

Myślę, że Julianne będzie wspaniałą Sandy. Jest świetną tancerką. Uwielbiam jej energię - powiedziała Newton-John w wywiadzie dla magazynu „Billboard”.

"

Artystka przyznała, że otrzymała propozycję wystąpienia w nowej wersji „Grease”.

"

Proponowano mi rolę, ale… ja już przecież wystąpiłam w tym filmie. Postanowiłam zostawić to młodszym. "

Olivia Newton-John nie pojawi się w słynnym musicalu, ale za to można ją podziwiać w Las Vegas. Od 2014 roku występuje tam w ramach show „Summer Nights”. Wokalistka prezentuje hity z „Grease” oraz swoje największe przeboje, w tym „Physical” - piosenkę, która spędziła 10 tygodni na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów. Był to jeden z największych hitów lat 80. 

"

Pamiętam, że jako mała dziewczynka podziwiałam artystów, ale oni pozostali bezimienni. To było dla mnie dużym rozczarowaniem. Pomyślałam, że jeżeli kiedykolwiek uda mi się osiągnąć podobny sukces, będę musiała pamiętać o tym, żeby nagrywać piosenki, jakich ludzie chcą słuchać. Staram się nigdy o tym nie zapominać. "

Artystka obiecała, że już wkrótce ukaże się jej nowy materiał.

"

Pracuję obecnie nad pewnym projektem z moimi przyjaciółmi, którzy są wspaniałymi kompozytorami. Myślę, że efekty będzie można zobaczyć już w kwietniu. Oni woleliby, żebym na razie nie podawała tytułu ani nie ujawniała żadnych szczegółów związanych z tym przedsięwzięciem. Wszystko jest już prawie skończone. Jestem bardzo podekscytowana, bo to dla mnie bardzo ważny projekt - dodała. "

Chcielibyście posłuchać nowych piosenek Olivii Newton-John?

Więcej: