Odnaleziono niepublikowane nagranie The Rolling Stones

Odnaleziono niepublikowane nagranie The Rolling Stones ons.pl

Płyta z piosenką przez ponad 50 lat znajdowała się na poddaszu domu pewnego mężczyzny. Właściciel zapowiada, że wkrótce wystawi singiel na aukcję.

O zespole The Rolling Stones powstało wiele książek, w których opisywano niemal wszystkie utwory grupy. Aż trudno sobie wyobrazić, że są jeszcze jakieś nagrania, których nikt do tej pory nie słyszał. A jednak! Jeremy Nielsen odnalazł na swoim strychu płytę z piosenką „No One Loves You More Than Me”, która została zarejestrowana w 1964 roku w czasie jednej z pierwszych sesji w studiu IBC Studios w Londynie. 

Na 17-minutowym nagraniu znalazły się też nieznane dotąd wersje innych, bardziej popularnych utworów Stonesów: „As Tears Go By” i „Congratulations”. Prawdopodobnie Mick Jagger wyrzucił taśmę zaraz po skończonej pracy. Na szczęście 19-letni wówczas Nielsen - przyjaciel inżyniera dźwięku, który pracował wtedy z grupą - zachował singiel. Nigdy go jednak nie przesłuchał, wrzucił do pudła i zupełnie o nim zapomniał. 

Kiedy dwa lata temu mężczyzna przeczytał biografię Keitha Richardsa, zdał sobie sprawę, że grupa nagrała kilka piosenek w IBC Studios i że być może to właśnie on jest w ich posiadaniu. Nielsen rozpoczął poszukiwania taśm. 

"

Najbardziej ekscytujące jest to, że nagranie jest tak dobrej jakości. Nie jestem zbyt wielkim fanem The Rolling Stones, ale głos Micka Jaggera brzmi w tej piosence naprawdę dobrze - zaznaczył.  "

Podobno zespół jest bardzo podekscytowany tym znaleziskiem.

"

Oni są zachwyceni, że odnalazło się niepublikowane dotąd nagranie. Jestem pewien, że pamiętają, jak nad nim pracowali. Oni bardzo często wspominają swoje początki i czasy, zanim stworzyli swoje pierwsze wielkie przeboje - powiedział znajomy grupy w wywiadzie dla dziennika „The Daily Telegraph”. "

Jeremy Nielsen zdecydował, że wystawi nagranie na sprzedaż.

"

Chcę znaleźć dla niego dobry dom. Mam nadzieję, że u kogoś, kto ma dużo pieniędzy - stwierdził. "

Licytacja odbędzie się 3 kwietnia 2016 roku w domu aukcyjnym w Lancashire. Cena wywoławcza wynosi 6 tysięcy funtów.

Chcielibyście kupić to nagranie?

Więcej: