Nuty z podpisem Davida Bowie na aukcji charytatywnej

Nuty z podpisem Davida Bowie na aukcji charytatywnej ons.pl

Fani artysty będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby zdobyć zapis nutowy piosenki „Blue Jean”. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne. 

Utwór „Blue Jean” pochodzi z płyty „Tonight” wydanej w 1984 roku. David Bowie napisał zarówno tekst tej piosenki, jak i muzykę. Singiel znalazł się na 6. miejscu brytyjskiej listy przebojów i 8. pozycji w Stanach Zjednoczonych.

Na internetową aukcję eSolidar trafił zapis nutowy tej kompozycji wraz z dwiema fotografiami artysty. 

Przedmioty licytowane są w ramach tzw. „jumble sale”, czyli wyprzedaży rzeczy używanych na cele dobroczynne, która odbędzie się 14 maja 2016 roku w Londynie. Organizuje ją stowarzyszenie The Music Circle. Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz walki o równość płci w Birmie. 

Na wyprzedaż mają trafić też jedne ze słynnych okularów Eltona Johna marki Versace, a także przedmioty należące m.in. do Annie Lennox, Kate Moss i Marka Ronsona. Nuty Davida Bowie można już licytować za pośrednictwem internetu.

W marcu 2016 roku na aukcję zorganizowaną przez internetowy dom aukcyjny Paddle 8 trafił z kolei rękopis piosenki „The Jean Genie”. Dokument został napisany czarnym długopisem, zawiera tytuł, datę oraz podpis Davida Bowie. Artysta podarował go Nealowi Petersowi - szefowi jego fan klubu w Stanach Zjednoczonych.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku - dwa dni po 69. urodzinach i premierze płyty „Blackstar”. Album promował utwór tytułowy, którego fragmenty wykorzystano w serialu „The Last Panthers”. Drugim singlem został „Lazarus”. Premiera teledysku do tej piosenki odbyła się na dzień przed wydaniem krążka. 

Wielu artystów zdecydowało się upamiętnić Davida Bowie. Hołd oddała mu m.in. Lady Gaga w czasie rozdania nagród Grammy 2016 oraz Lorde, która zaśpiewała utwór „Life On Mars” na gali rozdania Brit Awards 2016. Z kolei ceremonię wprowadzenia artystów do Rock and Roll Hall of Fame otworzył występ takich muzyków jak: David Byrne, Kimbra i The Roots, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Fame”. 

Chcielibyście wylicytować pamiątkę związaną z Davidem Bowie?

Więcej: