Nowy singiel Davida Bowiego

Nowy singiel Davida Bowiego ons.pl

David Bowie zaprezentował zapowiedź singla „Blackstar”. Utwór promuje nową płytę artysty, która ukaże się w 2016 roku.

Fragment piosenki „Blackstar” znalazł się w zwiastunie serialu „The Last Panthers”, do którego muzykę skomponował właśnie David Bowie. Premiera produkcji odbędzie się w czwartek 12 listopada 2015 roku w telewizji Sky Atlantic. Jest to 6-odcinkowy thriller stworzony przez brytyjską stację Sky i francuski Canal+.

"

Szukałem jakiejś muzycznej ikony z mojej młodości, aby zaproponować jej stworzenie piosenki tytułowej, ale zostałem poznany z Bogiem - mówił reżyser o współpracy z muzykiem. "

Utworu „Blackstar” mogliśmy już posłuchać w pierwszej zapowiedzi serialu. Jednak był to jedynie krótki fragment tego singla. Pełną wersję usłyszymy 20 listopada. 

W serialu „The Last Panthers” wystąpią m.in.: Samantha Morton, Tahar Rahim, Goran Bogdan i John Hurt. Wyreżyserował go Johan Renck, który pracował przy takich produkcjach jak „Breaking Bad” czy The Walking Dead”, a także nakręcił teledyski Madonny, Beyoncé i Lany Del Rey. Zdjęcia powstały w Belgradzie, Marsylii i Londynie. „The Last Panthers” obejrzą widzowie w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Austrii.

Nowa płyta Bowiego

Piosenka „Blackstar” znajdzie się na nowym albumie Davida Bowiego, który ukaże się w dniu 69. urodzin muzyka 8 stycznia 2016 roku. Będzie to 25. płyta w jego dorobku. Według dziennika „The Times” nowa płyta Bowiego będzie najdziwniejsza w jego dorobku i całkowicie zwariowana. Podobno znajdzie się na niej tylko 7 utworów, a całość będzie trwała 45 minut. 

Musical Bowiego

David Bowie obecnie pracuje także nad musicalem „Lazarus”. Scenariusz powstał na podstawie noweli „The Man Who Fell to Earth”, którą napisał Walter Tevis. Opowiada o przygodach Thomasa Newtona, którego w filmowej adaptacji w 1976 roku zagrał David Bowie. Prawdopodobnie na nowej płycie wokalisty znajdzie się kilka utworów, które usłyszymy w musicalu. 

Niedawno muzyk zapowiedział, że rezygnuje z koncertowania. Wokalista jest już zmęczony ciągłą pracą. Rok 2015 był dla niego bardzo owocny. Bowie przygotował muzykę do musicalu o SpongBobie, a także wydał 6-płytowy zestaw „Five Years 1969–1973”.

Czekacie na nową płytę Bowiego?

Więcej: