Nowy album Carlosa Santany już w sklepach

Nowy album Carlosa Santany już w sklepach ons.pl

Jego nowa płyta nosi tytuł „Santana IV”. Jakie utwory znalazły się na krążku?

W tworzeniu albumu udział wzięli: Carlos Santana, Gregg Rolie, Neal Schon, Michael Carabello i Michael Shrieve, czyli klasyczny skład, który popularność zdobył w latach 70. Muzycy nagrali pierwszy od 45 lat wspólny krążek. Ich poprzedni - „Santana III” - został wydany w 1971 roku. Na płycie znalazło się 16 utworów, a pierwszym singlem promującym wydawnictwo został utwór „Anywhere You Want To Go”. Skomponował go Gregg Rolie, a w jego realizacji pomógł Neal Schon z zespołu Journey.

Na krążku usłyszymy też Ronalda Isleya, który zaśpiewał kompozycje „Love Makes the World Go Round” i „Freedom in Your Mind”. 

"

Skończyliśmy cały album. Nagraliśmy 16 piosenek w 4 dni i były one naprawdę dobre. Wtedy powiedziałem do niego: „Posłuchaj, będę cię wielbił i zrobię dla ciebie płytę, która będzie rewelacyjna, ale w zamian chciałbym, żebyś zaśpiewał dwie piosenki na moją płytę „Santana IV”. Powiedział, że to zrobi, więc napisałem te dwa utwory w zaledwie 20 minut w hotelu Four Seasons w Miami - powiedział Santana.

"

Muzyk w wywiadzie dla magazynu „Billboard” przyznał, że interesuje się także polityką. Uważnie śledzi kampanię prezydencką w Stanach Zjednoczonych.

"

LBJ, Richard Nixon, Ronald Reagan, George Bush, Donald Trump… to właściwie jeden i ten sam człowiek. My chcemy zupełnie innej osoby. Ona lub on powinni wprowadzić równość, uczciwość, sprawiedliwość i powiedzieć głośno, że wystarczy wszystkiego dla każdego. Mówienie, że jest inaczej, to kłamstwo. Tak właśnie tworzony jest strach - stwierdził. "

Santana popiera Partię Demokratyczną. Według niego najlepiej sprawdziłaby się Hillary Clinton lub Bernie Sanders.

"

Lubię każdego z nich, ale skłaniam się bardziej ku Hillary, bo chciałbym, żeby kobieta wniosła trochę więcej współczucia i równości, a mniej strachu. Jestem gotowy na kobietę-prezydenta. To naprawdę dobrze, że w Ameryce mamy taki eksperyment społeczny. Mieliśmy czarnoskórego prezydenta, a teraz kobieta może stanąć za sterem i mam nadzieję, że wniesie większą otwartość i wdzięk - dodał. "

Artysta będzie promował nowy album na specjalnych koncertach. Zawita także do Polski. Wystąpi 8 lipca 2016 roku na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Lista utworów na płycie Santana IV

1. „Yambu"

2. „Shake It"

3. „Anywhere You Want To Go”

4. „Fillmore East”

5. „Love Makes The World Go Round” (Feat: Ronald Isley)

6. „Freedom In Your Mind” (Feat: Ronald Isley)

7. „Choo Choo”

8. „All Aboard”

9. „Sueños”

10. „Caminando”

11. „Blues Magic”

12. „Echizo”

13. „Leave Me Alone”

14. „You And I”

15. „Come As You Are”

16. „Forgiveness”

Zamierzacie kupić nową płytę Carlosa Santany?

Więcej: