Nowy album Carlosa Santany jest prawie skończony

Nowy album Carlosa Santany jest prawie skończony ons.pl

Carlos Santana kończy prace nad swoim nowym albumem, który stworzył wraz z Ronaldem Isleyem z Isley Brothers. Gitarzysta zdradził, że krążek jest po prostu niesamowity.

Ostatnia płyta Carlosa Santany, „Santana IV", ukazała się 15 kwietnia 2016. Muzyk ogłaszał wcześniej, że obok pracy nad tym krążkiem poświęca się także innemu projektowi i że jest to jego płyta wraz z Ronaldem Isleyem. Właśnie postanowił zdradzić, na jakim etapie jest ten album. W niedawnej rozmowie z BBC poinformował, że materiał jest już prawie skończony.

"

Kończymy to. Nagraliśmy 16 utworów w cztery dni. Chciałbym móc zobaczyć Wasze oczy i twarze, kiedy będziecie słuchać całej płyty. Jest niesamowita. "

Oprócz Santany i Isleya nad krążkiem pracowali też m.in. klawiszowiec Gregg Phillinganes i perkusistka Cindy Blackman.

„Santana V” jeszcze w 2016 roku?

W wywiadzie dla BBC Santana zdradził, skąd wziął się pomysł na nagranie kolejnej płyty. Okazuje się, że myśl ta przyszła mu do głowy na początku prac nad krążkiem „Santana IV”. Nad albumem pracował z dobrze znanymi sobie muzykami z klasycznego składu: Greggiem Rolie, Michaelem Shrieve, Michaelem Carabello i Nealem Schonem. Część wokali nagrał Ronald Isley. W trakcie nagrań Santana doszedł do wniosku, że koniecznie muszą wydać razem jeszcze więcej nowego materiału. Prace nad krążkiem szły im świetnie, więc – jak widać – kują żelazo póki gorące. Jednym z utworów, które stworzyli na „Santanę IV”. jest singiel „Anywhere You Want To Go”. Czy tak będzie brzmiała nowa płyta?

Poza wydanym na ostatniej płycie Santany materiałem, muzycy zrobili dużo więcej. Część muzyki wymaga dopracowania i też zostanie wydana.

"

Zrobiliśmy bardzo dużo muzyki, która musi być dokończona. I tak – planujemy stworzenie płyty Santana V, VI i VII, miejmy nadzieję. "

Wygląda na to, że Carlos Santana zamierza ciężko pracować nad nową muzyką przez długie miesiące. To na pewno ucieszy wszystkich jego fanów. Póki co, czekamy na kolejne informacje o wydaniu najbliższej, kończonej właśnie płyty. Czy ukaże się jeszcze w 2016 roku?

Więcej: