Nowa wersja „An American Trilogy” Elvisa Presleya

Nowa wersja „An American Trilogy” Elvisa Presleya Mary Evans Picture Library/EAST NEWS

Już wkrótce ukaże się płyta „If I Can Dream” z piosenkami Elvisa Presleya nagranymi przez orkiestrę. Zapowiada ją nowa wersja utworu „An American Trilogy”.

Piosenkę „An American Trilogy” w oryginale wykonał Mickey Newbury. Od 1972 roku na swoich koncertach śpiewał ją Elvis Presley. Na płycie „If I Can Dream: Elvis Presley With the Royal Philharmonic Orchestra” znajdzie się zupełnie nowa wersja tego utworu. Królowi rock and rolla towarzyszyć będzie orkiestra. Dodatkowo na gitarze zagra ją wirtuoz Duane Eddy. 

To żona Elvisa Presleya znalazła ten utwór i poleciła go mężowi.

"

Jechałam ulicą Sunset Boulevard i usłyszałam Newbury’ego śpiewającego ten utwór. Pomyślałam wtedy: „O, mój Boże!”. Zawróciłam i od razu pojechałam do domu. Zazwyczaj nikt nie przynosił piosenek Elvisowi, on zawsze sam je wybierał, poza utworami, które wykorzystywano w filmach. Nikt nie powiedział nigdy: „Hej, El, musisz to zaśpiewać!”.

"

Tym razem było jednak inaczej. 

"

Powiedziałam: „Jest piosenka, której musisz posłuchać”. Kazał mi ją włączyć. Siedział przy biurku i kołysał się w jej rytm. Zamknął oczy i powiedział: „Cholera! Co za dobry utwór!”. Potem kiedy byliśmy w Vegas, on ją od razu nagrał. "

Na płycie „If I Can Dream: Elvis Presley With the Royal Philharmonic Orchestra” usłyszymy też m.in.: „Love Me Tender”, „In The Ghetto" i „Can't Help Falling In Love”. Przebój „Fever” gościnnie zaśpiewa Michael Bublé, w innym utworze usłyszymy włoskie trio Il Volo. Płyta ukaże się 30 października. 

Zgodę na wydanie albumu wydała w zeszłym roku Priscilla Presley. 

"

To idealnie do niego pasuje. To jest coś, co on chciałby nagrać.  "

Lista utworów na płycie If I Can Dream

1. „Burning Love”
2. „It’s Now Or Never”
3. „Love Me Tender”
4. „Fever” (feat. Michael Bublé)
5. „Bridge Over Troubled Water”
6. „And The Grass Won't Pay No Mind”
7. „You’ve Lost That Loving Feeling”
8. „There’s Always Me”
9. „Can’t Help Falling In Love”
10. „In the Ghetto”
11. „How Great Thou Art”
12. „Steamroller Blues”
13. „An American Trilogy”
14. „If I Can Dream”

Podoba Wam się ta wersja tego utworu?

Więcej: