Nowa płyta The Rolling Stones ukaże się w 2016 roku?

Nowa płyta The Rolling Stones ukaże się w 2016 roku? ons.pl

Keith Richards już od jakiegoś czasu mówi o tym, że grupa The Rolling Stones powinna nagrać nową płytę. Kiedy to się stanie?

Ostatni album The Rolling Stones zatytułowany „A Bigger Bang” ukazał się 10 lat temu - w 2005 roku. Grupa od dawna zastanawia się nad stworzeniem nowej płyty. Członkowie zespołu spotkali się już kilkakrotnie i uzgodnili, że powinni rozpocząć prace nad krążkiem w kwietniu 2016 roku. Informacje te potwierdził w wywiadzie dla „The Sunday Times Magazine” gitarzysta Keith Richards. 

"

Ci faceci nie młodnieją, ale stają się coraz lepsi. Chciałbym ich wpakować do studia nagraniowego w kwietniu od razu po zakończeniu trasy koncertowej. "

Muzyk przyznaje, że uwielbia nagrywać nowe piosenki.

"

Uwielbiam studia nagraniowe nawet, kiedy są puste. Jest tam lekki szum. Cisza jest jak twoje płótno. Rozglądasz się i myślisz: „Ach, mam możliwości”.  "

The Rolling Stones mimo upływu lat wciąż jest jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Richards nie kryje zaskoczenia z tego powodu.

"

Nigdy nie sądziłem, że zajdziemy aż tak daleko. Teraz moja kolej, żeby się zestarzeć. Muszę się nad tym zastanowić i pomyśleć, co z tym zrobić. Na razie nie wiem.  "

Mimo tego Richards nie zwalnia tempa. Obecnie leczy kontuzję, której nabawił się w czasie występu w Indianapolis. Gitarzysta poślizgnął się i runął na scenę.

"

Nagle padłem na kolana przed 60 tys. ludzi. Nie czułem się najlepiej, ale powiedziałem sobie, że muszę wstać i grać dalej. Jakoś to przeżyję. Po 50 latach na scenie nagle zostajesz zwalony z nóg - wspomina wypadek.  "

18 września ukazała się solowa płyta Keitha Richardsa „Crosseyed Heart”. Zawiera ona 15 premierowych utworów. Krążek promuje singiel „Trouble”.

Czekacie na nową płytę The Rolling Stones?

 

Więcej: