Nowa płyta Eltona Johna już w sprzedaży

Nowa płyta Eltona Johna już w sprzedaży ons.pl

Krążek „Wonderful Crazy Night” ukazał się 5 lutego 2016 roku. Wokalista postanowił w nietypowy sposób zareklamować nowe wydawnictwo. Zobaczcie, gdzie wystąpił.

W ramach promocji albumu Elton John pojawił się na londyńskiej stacji St Pancras. Na fortepianie zagrał utwór „Tiny Dancer”

"

Wraz z kolegą przechodziliśmy obok i zobaczyliśmy duży tłum. Nagle wszyscy zaczęli klaskać. Elton usiadł przy fortepianie i zagrał piosenkę. Nie śpiewał, tylko grał przez jakieś 5 minut, a potem wstał i odszedł - powiedział w wywiadzie dla dziennika „The Guardian” jeden z uczestników wydarzenia. "

Zobaczcie, jak wyglądał ten krótki występ.

Na koniec artysta podpisał fortepian słowami: „Cieszcie się tym fortepianem. To prezent. Pozdrawiam, Elton John”. 

Zdjęcie z występu artysta zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

"

Niespodzianka! Wpadłem na stację St Pancras, żeby ochrzcić fortepian Yamaha, który przekazałem tej stacji. Teraz każdy może na nim zagrać - napisał artysta. "

Album „Wonderful Crazy Night” zawiera 12 premierowych kompozycji. Pierwszym singlem promującym ten krążek była piosenka „Looking Up”

Następnie poznaliśmy kompozycję „Blue Wonderful”. Do piosenki powstał bardzo klimatyczny klip. Widzimy w nim parę tancerzy, którzy poruszają się w sposób surrealistyczny, przypominający sen.

Kolejnym singlem został „In the Name of You”. To piosenka na pograniczu ostrego brzmienia i klasycznego stylu wokalisty. Centralnym punktem kompozycji jest solówka na gitarze elektrycznej.

W nagraniach płyty udział wziął Bernie Taupin - wieloletni współpracownik Eltona Johna. Do zespołu wokalisty dołączyli muzycy, z którymi nie występował od ponad dekady: perkusista Nigel Olsson i gitarzysta Davey Johnstone. Po raz pierwszy zagrali oni z Johnem na przełomie lat 60. i 70. Perkusista Ray Cooper, basista Matt Bissonette, klawiszowiec Kim Bullard i perkusista John Mahon dopełniają skład artystów, których usłyszymy na „Wonderful Crazy Night”. Album jest dostępny w dwóch wersjach: standardowej i deluxe, na której znajdą się 2 dodatkowe utwory: „Free And Easy” i „England And America”. 

Lista utworów na płycie Wonderful Crazy Night

1. „Wonderful Crazy Night”

2. „In The Name Of You”

3. „Claw Hammer”

4. „Blue Wonderful”

5. „I've Got 2 Wings”

6. „A Good Heart”

7. „Looking Up”

8. „Guilty Pleasure”

9. „Tambourine”

10. „The Open Chord”

11. „Free And Easy” (wersja deluxe)

12. „England And America” (wersja deluxe)

Zamierzacie kupić ten album?

Więcej: