Nowa płyta Bryana Adamsa już w sklepach

Nowa płyta Bryana Adamsa już w sklepach ons.pl

Nowy album Bryana Adamsa zatytułowany „Get Up” właśnie trafił do sprzedaży. Jest to 13. płyta w dorobku Kanadyjczyka. Jakie utwory znalazły się na krążku? 

Na płycie „Get Up” znalazło się 9 premierowych utworów, a dodatkowo 4 z nich zostały zaprezentowane w wersji akustycznej. Produkcją albumu zajął się Jeff Lynne z Electric Light Orchestra, który nagrywał m.in.: z Beatlesami, Paulem McCartneyem, Randym Newmanem i Tomem Pettym, a teksty napisał wieloletni współpracownik Adamsa - Jim Vallance. 

"

Proces tworzenia płyty można opisać jako organiczny. Tworzyłem piosenkę po piosence wraz z Jeffem, który produkował utwory, gdy tylko miał czas. To była świetna współpraca, miałem dużo czasu na pisanie piosenek, których większość powstała z pomocą Jima Vallance. Cała nasza trójka głównie współpracowała przez internet, wysyłaliśmy sobie dema i fragmenty piosenek póki wszyscy byliśmy zadowoleni. "

Jeff Lynne nie ukrywa, że bardzo dobrze pracowało mu się z Adamsem:

"

Zawsze byłem wielkim fanem Bryana, więc praca z nim była dla mnie ogromną przyjemnością. Bryan wysyłał mi demo przez internet, wtedy ja dogrywałem resztę instrumentów i wysyłałem mu to z powrotem do Anglii. Potem on dogrywał wokal i odsyłał mi to do Kalifornii. To ponad 9 tysięcy kilometrów! Ale warto było - efekt tej pracy jest niesamowity! "

Adams jest bardzo dumny z nowego krążka:

"

Tej płycie towarzyszy uczucie beztroski. Pod wieloma względami żałuję, że nie mogłem wydać takiego albumu 25 lat temu. "

Płytę promuje piosenka „You Belong To Me”, która na albumie znajdzie się także w wersji akustycznej.

Z kolei w teledysku do „Brand New Day” wystąpiła aktorka Helena Bonham Carter znana m.in. z filmów „Miłość i śmierć w Wenecji” i „Jak zostać królem” oraz wokalista zespołu Hurts - Theo Hutchcraft.

Album dostępny jest również w wersji deluxe, która zawiera ekskluzywny wywiad z Adamsem oraz wyjątkowe fotografie.

Fragmentów wszystkich utworów można posłuchać na profilu Adamsa na Facebooku. 

Lista utworów na płycie Get Up

1. You Belong To Me 

2. Go Down Rockin’

3. We Did It All

4. That’s Rock and Roll

5. Don’t Even Try

6. Do What Ya Gotta Do

7. Thunderbolt

8. Yesterday Was Just A Dream

9. Brand New Day

10. Don’t Even Try (Acoustic)

11. We Did It All (Acoustic)

12. You Belong To Me (Acoustic)

13. Brand New Day (Acoustic)

Zamierzacie kupić tę płytę?

Więcej: