Nieznane utwory Prince’e zostaną wykorzystane w musicalu?

Nieznane utwory Prince’e zostaną wykorzystane w musicalu? ons.pl

Menedżer artysty zapowiedział, że niepublikowana dotąd muzyka, którą nagrał Prince, wkrótce ujrzy światło dzienne. Być może usłyszymy ją w broadwayowskim musicalu.

Po śmierci Prince’a pojawiły się informacje, że muzyk zostawił wiele nieznanych jeszcze nagrań. Jego menedżer Charles Koppelman i adwokat L Londell McMillan ujawnili, że rozważają podpisanie umowy zezwalającej na stworzenie musicalu lub spektaklu Cirque Du Soleil opartego na piosenkach legendarnego wokalisty. 

"

Będziemy się dobrze bawić. Z dorobkiem Prince’a jest naprawdę wiele do zrobienia. Mamy skarbiec pełen muzyki - powiedział Koppelman w rozmowie z dziennikiem „The New York Post”. "

Według niego najlepiej stworzyć coś na wzór przedstawień upamiętniających Beatlesów czy Michaela Jacksona. 

"

Prince był ikoną. To ten sam poziom, co zespół The Beatles czy Michael Jackson. Jego dziedzictwo powinno zostać uhonorowane. Mimo że miał na imię Prince (czyli książę), tak naprawdę od zawsze uważałem, że jest królem muzyki - dodał. "

Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie zobaczymy któryś ze spektakli. Tymczasem pierwsze niepublikowane utwory Prince’a można było usłyszeć w czasie pokazu mody Versace. Projektantka Donatella Versace wyznała, że od lat przyjaźniła się z artystą. Wokalista wielokrotnie wysyłał jej swoje nagrania przedpremierowo i wiele z nich nigdy się nie ukazało. Kobieta postanowiła więc oddać hołd Prince’owi i wykorzystać jego muzykę podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. 

"

Chciałam, żeby ludzie usłyszeli, jaki był zabawny, radosny i twórczy, że to czysty geniusz. Największym hołdem, jaki możesz mu oddać, jest zagranie jego muzyki i w ten sposób podtrzymywanie pamięci o nim - powiedziała projektantka. "

Zobaczcie, jak wyglądał pokaz z muzyką Prince’a. 

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w swojej posiadłości Paisley Park. Jego ciało zostało skremowane w sobotę 23 kwietnia 2016 roku w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej. Uczestniczyła w niej rodzina artysty (m.in. siostra Tyka Nelson), jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. Przyczyną śmierci było przedawkowanie opioidów.

Podobają Wam się nowe utwory Prince'a?

Więcej: