Nieznane nagrania Davida Bowie w serialu dokumentalnym

Nieznane nagrania Davida Bowie w serialu dokumentalnym ons.pl

Kilka jego niepublikowanych dotąd piosenek pojawi się w dokumencie „The People's History Of Pop”. Jakie piosenki usłyszymy?

Wśród utworów, które pojawią się w produkcji, jest m.in. demo utworu „Space Oddity” z 1969 roku z alternatywną wersją tekstu. W serialu znajdzie się też singiel „The Laughing Gnome” z 1967 roku w zupełnie innej wersji, a także cover przeboju Franka Sinatry „My Way”. Jest to angielska wersja piosenki „Comme D’Habitude”, do której słowa napisał właśnie David Bowie, jednak Sinatra wybrał te stworzone przez Paula Ankę. Artysta przyznał później, że jego hit z 1971 roku „Life On Mars?” został zainspirowany przez „My Way”.

Danny Baker, który jest prezenterem w programie „The People's History Of Pop”, otrzymał dostęp do nagrań Davida Bowie od jego biografa Kevina Canna. Wprawdzie większość piosenek została wydana na płytach i jest dostępna w internecie, np. w serwisie YouTube, ale ich telewizyjna premiera odbędzie się właśnie w serialu stacji BBC4.

"

Program jest jeszcze w trakcie przygotowania, ale możemy potwierdzić, że znajdzie się w nim specjalny i rzadko publikowany materiał Davida Bowie - potwierdził rzecznik prasowy stacji.

"

„The People's History Of Pop” to czteroczęściowa seria dokumentalna, w której fani muzyki wspominają lata 1956-1996. W pierwszym odcinku, który wyemitowany został w kwietniu 2016 roku, przypomniana została historia powstania zespołów The Beatles i The Rolling Stones. Epizod, w którym usłyszymy piosenki Davida Bowie, pojawi się na antenie BBC w lipcu tego roku. Będzie on dotyczył lat 60. i 70. Zobaczymy w nim opowieści o Pink Floyd, Bobie Marleyu, Marcu Bolanie i Northern Soul. 

"

W show spotykamy fanów muzyki, którzy zakochali się w psychodelicznych dźwiękach „Sgt Pepper”, hippisów, którzy na festiwalu Isle of Wight Festival odnajdują miłość i pokój oraz fanów Black Sabbath, którzy poznają nowe oblicze heavy metalu - zapowiadają twórcy. "

Wiadomo także, że wkrótce powstanie balet z interpretacją utworów Davida Bowie. Przygotuje go Music Hall w Detroit (Stany Zjednoczone). Przedstawienie będzie wykonane na wzór rock-opery, a jego premiera zapowiedziana jest na 18 czerwca 2016 roku. 

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku po 18-miesięcznej walce z nowotworem. Jego odejście poruszyło całe muzyczne środowisko. Wielu artystów zdecydowało się upamiętnić artystę. Hołd oddała mu m.in. Lady Gaga w czasie ceremonii rozdania nagród Grammy.

Obejrzycie program „The People's History Of Pop”?

Więcej: