Nieznana płyta Davida Bowie wkrótce w sklepach

Nieznana płyta Davida Bowie wkrótce w sklepach ons.pl

Album nosi tytuł „The Gouster”. Ukaże się on wraz z zestawem płyt „Who Can I Be Now? (1974-1976)”.

Na oficjalnym profilu Davida Bowie pojawiła się informacja, że w najbliższym czasie do sklepów trafi zestaw płyt z przebojami artysty z lat 1974-1976. Będzie to kolejna po „Five Years (1969-1973)” edycja zawierająca najpopularniejsze piosenki wokalisty. Do wydawnictwa zostanie dołączony niepublikowany wcześniej album „The Gouster”. Jego produkcją zajął się wieloletni współpracownik muzyka - Tony Visconti.

"

Nie znałem słowa „Gouster”, ale David wytłumaczył mi, że oznacza ono pewien rodzaj strojów zakładanych przez afroamerykańskich nastolatków w latach 60. w Chicago. W kontekście płyty wyraz ten miał oznaczać postawę dumy i szczęścia. Wiele piosenek odrzuciliśmy w trakcie pracy, ale z tych, które zostały, byliśmy naprawdę dumni, bo one idealnie odzwierciedlały tę postawę - wyjaśnił producent. "

Visconti przyznał również, że wraz z Davidem Bowie uwielbiał słuchać soulu i właśnie taki album chcieli razem stworzyć. W taki właśnie sposób powstał utwór „John, I'm Only Dancing (Again)”, który został nagrany w 1974 roku i miał być singlem promującym album „The Gouster”. Ostatecznie piosenka została wydana w 1979 roku

Kolekcja „Who Can I Be Now? (1974-1976)” oprócz płyty „The Gouster” i wspomnień Tony’ego Viscontiego, zawierać będzie fotografie z sesji zdjęciowej zorganizowanej na potrzeby wspomnianego albumu. Data premiery wydawnictwa nie jest jeszcze znana.

Lista utworów na płycie The Gouster

Strona 1 

1. „John, I’m Only Dancing (Again)”

2. „Somebody Up There Likes Me”

3. „It’s Gonna Be Me”

Strona 2

1. „Who Can I Be Now?”

2. „Can You Hear Me”

3. „Young Americans" 

4. „Right”

Kupicie zestaw „Who Can I Be Now? (1974-1976)”?

Więcej: