Niezapomniane przeboje Natalie Cole

Niezapomniane przeboje Natalie Cole PAP/EPA/MARTIAL TREZZINI

Artystka stworzyła utwory, które na zawsze zostaną w naszej pamięci. Wiele z nich przez długi czas utrzymywało się na wysokich miejscach list przebojów na całym świecie. Oto najpopularniejsze z nich.

Można powiedzieć, że Natalie Cole miała muzykę we krwi. Jej ojciec - Nat King Cole - wpłynął na jej muzyczny rozwój i karierę. W swojej twórczości artystka zawierała elementy popu, rocka i soulu. 

This Will Be

Jej debiutanckim singlem była piosenka „This Will Be”. Wokalistka otrzymała za niego nagrodę Grammy w 1976 roku. Utwór trafił na 6. miejsce amerykańskiej listy przebojów.

I've Got Love on My Mind

W 1977 roku artystka nagrała piosenkę „I've Got Love on My Mind”. Pochodzi ona z jej 3. studyjnego albumu zatytułowanego „Unpredictable”. Kompozycja dotarła do 5. miejsca listy przebojów w Stanach Zjednoczonych.

Our Love

Piosenka ukazała się w 1977 roku na płycie „Thankful”. Utwór skomponowali Chuck Jackson i Marvin Yancy. Wokalistka śpiewa o możliwościach związanych z miłością i wyzwoleniu. Utwór znalazł się na 1. miejscu listy przebojów soul.

Someone That I Used to Love

Utwór napisali Midases Gerry Goffin i Michael Masser. Kompozycja pochodzi z albumu „Don't Look Back”, który ukazał się w 1980 roku. 

Pink Cadillac

W 1988 roku artystka zdecydowała się nagrać cover przeboju Bruce’a Springsteena. Początkowo nie była przekonana do tego pomysłu, ale ostatecznie okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Piosenka dotarła do 5. miejsca amerykańskiej listy przebojów.

Unforgettable

W 1988 roku Natalie wyznała w wywiadzie dla dziennika „New York Times”:

"

To smutne, ale mój ojciec nigdy nie dowiedział, że kocham śpiewać. Kiedy byłam gotowa mu o tym powiedzieć, on odszedł… "

W 1991 roku artystka wydała płytę „Unforgettable... with Love”, na której znalazły się covery piosenek, które w oryginale wykonał Nat King Cole. Utwór „Unforgettable” dzięki nowoczesnym technologiom zaśpiewała w duecie z ojcem. Za kompozycję wokalistka otrzymała kilka nagród Grammy.

When I Fall in Love

W 1996 roku artystka wzruszyła publiczność kolejnym duetem z ojcem. Piosenka „When I Fall in Love” znalazła się na płycie „Stardust”. W kompozycji słychać wokal Nat King Cole’a nagrany w 1956 roku. Utwór zdobył dwie nagrody Grammy. 

Natalie Cole zmarła w 31 grudnia 2015 roku na skutek niewydolności serca wywołanej ogólnym stanem zdrowia. Miała 65 lat. 

Więcej: