Nie żyje Loalwa Braz z zespołu Kaoma

Nie żyje Loalwa Braz z zespołu Kaoma AGF s.r.l./REX/Shutterstock/EAST NEWS

Brazylijska piosenkarka miała 63 lata. Została znaleziona martwa w spalonym samochodzie.

Jak podaje lokalna brazylijska policja, okoliczności śmierci Braz nie są znane. Ciało piosenkarki zostało znalezione w pobliżu jej domu w Saquarema (Rio de Janeiro).

Loalwa Braz popularność zdobyła z francuskim zespołem Kaoma. W 1989 roku grupa wylansowała przebój „Lambada”. Piosenka znana jest także pod nazwami „Chorando Se Foi (Lambada)" i „Llorando se fue (Lambada)”. Utwór pochodzi z debiutanckiej płyty „Worldbeat”. We Francji singiel pokrył się platyną. W sumie sprzedał się on w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy. W Wielkiej Brytanii piosenka znalazła się na 4. miejscu listy przebojów. W Stanach Zjednoczonych sklasyfikowaną ją na 46. pozycji listy „Hot 100” magazynu „Billboard”. 

Loalwa Braz urodziła się 3 czerwca 1953 roku w Rio de Janeiro. Jej ojciec był liderem orkiestry, a matka pianistką. Kiedy miała 4 lata, nauczyła się grać na fortepianie. Karierę rozpoczęła w wieku 13 lat. Następnie współpracowała z takimi gwiazdami brazylijskiej sceny muzycznej jak Gilberto Gil, Tim Maia, Caetano Veloso czy Emilio Santiago. Artystka była też członkiem Francuskiej Akademii Sztuki, Nauki i Literatury. 

Więcej: