Nie żyje Glenn Frey - założyciel The Eagles

Nie żyje Glenn Frey - założyciel The Eagles EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Muzyk zmarł w poniedziałek 18 stycznia 2016 roku. Miał 67 lat.

Glenn Frey od dłuższego czasu ciężko chorował. O jego śmierci poinformowała rodzina i członkowie zespołu The Eagles na oficjalnym profilu grupy na Facebooku.

"

Z ciężkim sercem ogłaszamy śmierć naszego towarzysza, założyciela The Eagles - Glenna Freya - który zmarł w poniedziałek 18 stycznia 2016 roku w Nowym Jorku.

Glenn bardzo dzielnie walczył przez kilka ostatnich tygodni, niestety doszło do komplikacji związanych z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem jelita grubego i zapaleniem płuc. 

Rodzina Freya dziękuje wszystkim, który wspierali go w czasie tej trudnej walki, mieli nadzieję i modlili się o jego zdrowie.

Słowa nigdy nie oddadzą naszego smutku, miłości i szacunku, którym darzyliśmy go za wszystko, co zrobił dla nas, swojej rodziny, środowiska muzycznego i milionów fanów na całym świecie.  "

O swoim przyjacielu napisał również Don Henley.

"

Był dla mnie jak brat. Byliśmy rodziną i jak w każdej rodzinie zdarzały się problemy. Ale więź, która powstała między nami 45 lat temu, nigdy nie została zerwana, nawet przez 14 lat zawieszenia działalności The Eagles. Byliśmy dwoma młodymi mężczyznami, którzy odbyli pielgrzymkę do Los Angeles z tym samym marzeniem: zaznaczyć swoje istnienie w branży muzycznej. Wytrwale, z wielką miłością do muzyki, sojuszem z innymi wspaniałymi artystami i menedżerem Irvingiem Azoffem zbudowaliśmy coś, co trwało dłużej, niż ktokolwiek mógłby sobie wymarzyć. "

Muzyk podkreślił, że zespół The Eagles nigdy nie osiągnąłby tak wielkiego sukcesu, gdyby nie Glenn Frey. 

"

To Glenn zaczął to wszystko. Był świecą zapłonową, miał plan. Miał encyklopedyczną wiedzę o muzyce popularnej i etykę pracy, której przestrzegał. Był zabawny, uparty, bystry, hojny i bardzo utalentowany. Kochał swoją żonę i dzieci bardziej niż cokolwiek innego. Jesteśmy wszyscy w stanie głębokiego szoku, niedowierzania i ogromnego smutku - dodał. "

Glenn wraz z Donem Henleyem założyli zespół The Eagles w 1971 roku. Frey był gitarzystą, kompozytorem i współtwórcą wielu przebojów słynnej grupy. Jedną z najbardziej znanych piosenek kapeli jest „Hotel California”.

Więcej: