Nie żyje Colin Vearncombe - twórca hitu „Wonderful Life”

Nie żyje Colin Vearncombe - twórca hitu „Wonderful Life” Jason Sheldon/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Artysta zmarł na skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym. Miał 53 lata.

Colin Vearncombe, znany jako Black, od 10 stycznia 2016 roku przebywał w szpitalu. Był w stanie krytycznym, a jego stan z dnia na dzień się pogarszał. Informacje o jego zdrowiu na bieżąco podawała rodzina za pośrednictwem Facebooka. W ostatnich dniach muzyk znajdował się w stanie śpiączki. We wtorek, 26 stycznia, powiadomiono o jego śmierci.

Kilka godzin później pojawiło się też oficjalne oświadczenie rodziny.

"

Jesteśmy głęboko zasmuceni, że musimy ogłosić, że Colin Vearncombe aka Black zmarł 26 stycznia 2016 roku. Colin nie odzyskał przytomności od czasu wypadku samochodowego, któremu uległ 16 dni temu. Umarł w spokoju w otoczeniu rodziny. Jego żona Camilla oraz trzej synowie podziękowali pracownikom oddziału intensywnej terapii szpitala Cork University Hospital, mówiąc: „Colin otrzymał możliwie najlepszą opiekę od specjalistów i załogi szpitala i jesteśmy im wdzięczni za wszystko, co zrobili”.

"

Rodzina podała również informację dotyczącą uroczystości pogrzebowej.

"

To będzie prywatny pogrzeb, ale chcemy też przygotować uroczystość upamiętniającą Colina, która odbędzie się w niedługiej przyszłości w Liverpoolu, ponieważ wiemy, że wiele osób by tego chciało. Data i godzina zostaną podane w odpowiednim czasie wraz ze szczegółami dotyczącymi organizacji charytatywnej, na rzecz której będzie można przekazywać datki i w ten sposób oddać hołd Colinowi.

No need to laugh or cry

It’s a wonderful, wonderful life - zakończyli oświadczenie słowami przeboju Blacka. "

Colin Vearncombe popularność zdobył w 1987 roku dzięki utworowi „Wonderful Life”. Singiel podbił listy przebojów na całym świecie i na wiele lat stał się jego wizytówką. 

Kolejnym jego hitem była piosenka „Sweetest Smile”.

Nigdy później nie udało mu się powtórzyć tego sukcesu. Jego ostatnia płyta zatytułowana „Blind Faith” ukazała się w 2015 roku. 

Więcej: