Nick Cave zapowiada „One More Time With Feeling”. Zobacz trailer

Nick Cave zapowiada „One More Time With Feeling”. Zobacz trailer screen z YouTube

Nick Cave & The Bad Seeds przygotowują się do premiery krążka „Skeleton Tree”. Albumowi towarzyszył będzie film „One More Time With Feeling”. Trailer tej produkcji już można zobaczyć w sieci.

Nick Cave & The Bad Seeds już jakiś czas temu zapowiedzieli wydanie krążka „Skeleton Tree”. Albumowi towarzyszyć będzie film „One More Time With Feeling”, którego zwiastun właśnie ukazał się w sieci. Premiera płyty zaplanowana została na 9 września 2016, a film ukaże się dzień wcześniej. Zostanie on wyświetlony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, a potem trafi do kin na całym świecie (także w Polsce) na zaledwie jeden pokaz - tylko w dniu premiery.

Film „One More Time With Feeling” w reżyserii Andrew Dominika, początkowo ukazywać miał kulisy powstawania płyty Skeleton Tree” i prezentować materiał z albumu. Jednak osobista tragedia Nicka Cave'a, związana ze śmiercią jego nastoletniego syna, wpłynęła na kształt obrazu. Ostatecznie jest to poruszający film o artyście, który próbuje uciec przed ciemnością, zastanawia się nad zmianami, które zachodzą w życiu, stawia sobie trudne pytania.

"

Co się dzieje, kiedy w Twoim życiu dochodzi do katastrofy, która sprawia, że się zmieniasz? Z osoby, którą znałeś, zmieniasz się w kogoś obcego. Kiedy patrzysz w lustro, rozpoznajesz osobę, którą byłeś, ale wewnątrz jesteś kimś innym.

"

Film utrzymany jest w prostej stylistyce, oparty na kolorowych i czarno-białych nagraniach - wywiadach, materiałach reżyserskich. Muzyka The Bad Seeds połączona została z narracją Cave'a. Całość prezentuje się nieco mrocznie i tajemniczo.

Ostatnia płyta Nicka Cave'a i The Bad Seeds ukazała się w 2013 roku. Był to album „Push the Sky Away”.

Więcej: