Natalie Cole we wspomnieniach przyjaciół

Natalie Cole we wspomnieniach przyjaciół ons.pl

Artystka zmarła 31 grudnia 2015 roku na skutek niewydolności serca. - Miała piękną duszę - powiedziała o wokalistce Patti LaBelle.

W 1975 roku Natalie Cole odniosła sukces z piosenką „This Will Be”. Utwór trafił na 6. miejsce amerykańskiej listy przebojów i 1. pozycję rankingu hitów R&B. W tym samym roku wokalistka Patti LaBelle podbiła oba zestawienia dzięki kompozycji „Lady Marmalade”.

Piosenkarki bardzo szybko się zaprzyjaźniły, a ich znajomość przetrwała ponad 40 lat. Kobiety były ze sobą w stałym kontakcie telefonicznym, a Cole bardzo często uczestniczyła w występach LaBelle.

"

Była dobrym duchem, wytrawnym artystą i inspiracją dla wielu osób. Będzie mi jej bardzo brakować, ale jej światło będzie świecić wiecznie - napisała Patti.

"

Wokalistka Lalah Hathaway - córka znanego jazzmana Donny’ego Hathawaya - miała okazję współpracować z Natalie Cole w 1990 roku. Produkcją jej debiutanckiego albumu zajmował się wtedy były mąż Cole - Andre Fischer. 

"

W czasie naszej sesji nagraniowej zrobił przerwę i stwierdził, że musi zadzwonić po piosenkarkę, która przyjdzie i nagra wyższe partie. Byłam w szoku! Gwiazda na mojej sesji! Natalie miała piękną twarz i ubrała zwykły t-shirt i dżinsy. Zupełnie tak, jak ja. Biła od niej łatwość i pewność siebie. Nie mówiąc o tym, że w tamtym czasie już była legendą. To, że zgodziła się pomóc nowej artystce, zupełnie mnie zaskoczyło - wspomina w wywiadzie dla magazynu „Billboard”. "

Obie wokalistki bardzo często rozmawiały o tym, jak to jest być córką legendarnego artysty.

"

Ludzie bardzo często pytają mnie, czy nagram coś ze swoim ojcem tak, jak zrobiła to Natalie. Zostawiła taki piękny plan. Była uosobieniem klasy i wdzięku. Prawdziwa córka soulu - dodała Hathaway.  "

Jednym z przyjaciół Natalie Cole był także publicysta i szef Public Relations Plus - Ken Reynolds. Poznali się w wytwórni Arista Records, kiedy Ken pracował z Arethą Franklin i Whitney Houston.

"

W tym biznesie spotykamy się z wieloma osobami, ale bardzo rzadko udaje się znaleźć troskliwą i współczującą duszę. Natalie, która miała własne problemy ze zdrowiem, nigdy nie zapominała, żeby sprawdzić, co u mnie. Byłem zupełnie zdumiony, kiedy ktoś zaoferował jej nerkę, a ona skontaktowała ze mną potencjalnego dawcę, bo jej udało się zrobić przeszczep. Jej talent był niesamowity. To była moja przyjaciółka. Bardzo za nią tęsknię - wyznał. "

W roku 2008 zdiagnozowano u Natalie zapalenie wątroby typu C, a rok później przeszła przeszczep nerki. Zmarła 31 grudnia 2015 roku na skutek niewydolności serca wywołanej ogólnym stanem zdrowia. Artystka stworzyła utwory, które na zawsze zostaną w naszej pamięci. Jej odejście poruszyło wiele gwiazd światowej muzyki.

Więcej: