Największe przeboje Mireille Mathieu na jubileuszowej płycie

Największe przeboje Mireille Mathieu na jubileuszowej płycie arch15/ISOPIX/EAST NEWS

Mireille Mathieu świętuje 50-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji zostanie wydany specjalny album. Co się na nim znajdzie? 

Mireille Mathieu przez wiele osób nazywana jest drugą Édith Piaf. W dotychczasowej karierze Francuzka sprzedała ponad 130 milionów płyt na całym świecie. Nagrała ponad 1200 utworów w 11 językach i wydała ponad 100 albumów. W tym roku wokalistka świętuje 50-lecie działalności muzycznej, dlatego też postanowiła stworzyć wydawnictwo z największymi przebojami. 

„Une vie d'amour” to trzypłytowy album, na którym znajdą się takie utwory jak: „Mon Credo”, „Mille Colombes", „Paris En Colčre”, „Une Femme Amoureuse", „Acropolis Adieu” czy „Santa Maria de la Mer”. Dodatkowo wydawnictwo zawierać będzie niepublikowane wcześniej nagrania. Wśród utworów śpiewanych po francusku usłyszymy też piosenki zaśpiewane w innych językach: angielskim („Sometimes" oraz „The waltz of goodbye”), włoskim („Adesso volo"), niemieckim („Der zar und das madchen"), rosyjskim („Le temps du muguet/ Podmoskovniye verchera") czy nawet japońskim („Sakura”), a tytułowy „Une vie d’amour” w odróżnieniu od wersji nagranej w duecie z Charlesem Aznavouremartystka - wykona solo. 

Ale to nie wszystko. W tym samym czasie ukaże się dwupłytowy album zawierający zapis koncertowych występów Mireille z końca lat 60. ubiegłego wieku. Na krążku „Live Olympia 67/69” zobaczymy koncerty wokalistki z 1967 roku oraz z  grudnia 1969 roku, które odbyły się w sali koncertowej paryskiej Olympii.

Oba albumy dostępne będą od 9 października.

Zamierzacie je kupić?

Materiały prasowe/ka

Więcej: