Największe przeboje Beatlesów w odświeżonym wydaniu

Największe przeboje Beatlesów w odświeżonym wydaniu ons.pl

W latach 1962-1970 aż 27 singli zespołu The Beatles trafiło na 1. miejsce list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i USA. Wszystkie utwory zostały zebrane na płytę „1”, która właśnie trafiła do sklepów. Co na niej znajdziemy?

Płyta „1” po raz pierwszy ukazała się w 2001 roku i od razu stała się światowym bestsellerem. Teraz niemal 15 lat od premiery album został wydany ponownie. Wydawnictwo zawiera dodatkowo płyty DVD i Blue-Ray, na których znalazły się odświeżone materiały video. W czasie tras koncertowych zespół The Beatles kręcił często mini-filmy, które można nazwać pierwszymi teledyskami. Wszystkie klipy zostały zebrane właśnie na płycie „1” i „1+”. Są to oryginalne filmy promocyjne, klasyczne występy telewizyjne oraz teledyski – wiele z nich nigdy wcześniej nie było publikowanych. Niektóre materiały zostały wzbogacone o komentarze Paula McCartneya i Ringo Starra. 

Nad odświeżeniem materiałów pracowała grupa 18 techników. Trwało to kilka miesięcy. Nad wszystkim czuwali producenci Giles Martin i Sam Okell.

"

Te filmy są widowiskowym wspomnieniem czasów, w których żyliśmy – mówi Paul McCartney.

"

Na płycie znajdzie się m.in. teledysk do piosenki „A Day In The Life”. W klipie obok Beatlesów pojawiają się muzycy z The Rolling Stones: Mick Jagger i Keith Richards. Według McCartneya jest to:

"

Spektakularne przypomnienie czasów, w których żyliśmy.  "

Wydawnictwo „1+” dostępne jest w kilku formatach: na CD/DVD lub CD/Blu-ray, a także deluxe „1+” CD/2-DVD i CD/2-Blu-ray. Wersje deluxe zawierają ponadto 124-stronicową ilustrowaną książeczkę.

Lista utworów na płycie 1

1. Love Me Do

2. From Me To You

3. She Loves You 

4. I Want To Hold Your Hand 

5. Can’t Buy Me Love 

6. A Hard Day’s Night 

7. I Feel Fine 

8. Eight Days a Week 

9. Ticket To Ride 

10. Help! 

11. Yesterday 

12. Day Tripper 

13. We Can Work It Out 

14. Paperback Writer 

15. Yellow Submarine 

16. Eleanor Rigby 

17. Penny Lane 

18. All You Need Is Love 

19. Hello, Goodbye  

20. Lady Madonna 

21. Hey Jude 

22. Get Back 

23. The Ballad of John and Yoko  

24. Something

25. Come Together 

26. Let It Be

27. The Long and Winding Road

Zamierzacie kupić tę płytę?

Więcej: