Muzyka z filmu „The Man Who Fell To Earth” z Davidem Bowie wkrótce

Muzyka z filmu „The Man Who Fell To Earth” z Davidem Bowie wkrótce ons.pl

Po ponad 40 latach od premiery filmu „The Man Who Fell To Earth” wreszcie wydana zostanie stworzona do niego ścieżka dźwiękowa. Wszystko dzięki odnalezieniu zaginionych taśm z muzycznym materiałem.

Film „The Man Who Fell To Earth”, czyli po prostu „Człowiek, który spadł na ziemię”, ukazał się w marcu 1976 roku. Był to trzeci film, w którym zagrał David Bowie. Artysta, znany dotychczas przede wszystkim jako wokalista i muzyk, zagrał w nim rolę Newtona – kosmity, który przybył na Ziemię z misją mającą ocalić jego planetę. Niestety, w miarę upływu czasu przybysz zaczyna wykorzystywać swoje nadzwyczajne umiejętności nie po to, by pomóc swojej planecie, a dla zdobycia władzy i wpływów na Ziemi. Nabywa też cech ludzkich – staje się chciwy, egoistyczny, a nawet wpada w alkoholizm. Zadanie, z którym przyleciał, okazuje się niemożliwe do wykonania… To właśnie ta rola stała się dla Bowiego przepustką do kariery filmowej.

Muzykę do filmu stworzyli John Phillips (The Mamas & The Papas) oraz kompozytor Stomu Yamashta, jednak taśmy z kompozycjami zaginęły. Teraz, 40 lat od premiery filmu, udało się je odnaleźć. Zostaną wydane wraz ze wznowieniem filmu w kinach. Nastąpi to 9 września 2016. Tego dnia ścieżka dźwiękowa ukaże się na CD, natomiast 24 października na winylu oraz w ekskluzywnym wydaniu: jako zestaw 2 CD i 2 płyt winylowych z dodatkowymi materiałami – m.in. plakatem filmu i książką ze zdjęciami i nie tylko. Również 24.10. film trafi na DVD. Tak prezentuje się całe wydawnictwo.

Na ścieżce dźwiękowej z filmu „The Man Who Fell To Earth” znalazły się m.in. Bluberry Hill Louisa Armstronga, „Try To Remember” The The Kingston Trio oraz kompozycje wspomnianych wcześniej Johna Phillipsa i Stomu Yamashty.

Więcej: