Muzyka Davida Bowie pojawi się w serialu „Peaky Blinders”

Muzyka Davida Bowie pojawi się w serialu „Peaky Blinders” ons.pl

Bowie był podobno wielkim fanem telewizyjnej serii i bardzo chciał ją współtworzyć. Kiedy zobaczymy odcinki z muzyką artysty?

Serial „Peaky Blinders” powstał w 2013 roku. Jego głównym bohaterem jest Tommy Shelby (w tej roli Cillian Murphy) należący do gangsterskiej rodziny. Mężczyzna chce zwiększyć wpływy i postanawia ukraść transport broni. Akcja toczy się w Birmingham (Wielka Brytania) tuż po zakończeniu I wojny światowej. Twórcą serii jest Steven Knight, a produkcją zajęła się Caryn Mandabach. 

David Bowie bardzo lubił oglądać tę produkcję i chciał, żeby jego muzyka trafiła na ścieżkę dźwiękową serialu. W wywiadzie dla Radio Times Cillian Murphy przyznał, że różnego rodzaju utwory były zawsze integralną częścią serii.

"

Od samego początku w odcinkach pojawiały się piosenki The White Stripes czy Nicka Cave’a, a kiedy serial zdobywał coraz większa popularność, wiele zespołów proponowało nam swoją muzykę.

"

Steven Knight przyznał, że reprezentanci Davida Bowie skontaktowali się z produkcją już w styczniu 2016 roku, jeszcze przed śmiercią artysty. Mówili, że wokalista bardzo chciałby rozpocząć współpracę i udostępnić swoje piosenki na potrzeby „Peaky Blinders”. 

"

Skontaktowałem się z nimi, a oni powiedzieli mi, że David był naprawdę wielkim fanem serialu. "

Trzeci sezon „Peaky Blinders” startuje 5 maja 2016 roku. Zobaczcie zwiastun nowej serii.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku - dwa dni po 69. urodzinach i premierze płyty „Blackstar”. Album promował utwór tytułowy, którego fragmenty wykorzystano w serialu „The Last Panthers”. Drugim singlem został „Lazarus”. Premiera teledysku do tej piosenki odbyła się na dzień przed wydaniem krążka. 

Wielu artystów zdecydowało się upamiętnić Davida Bowie. Hołd oddała mu m.in. Lady Gaga w czasie rozdania nagród Grammy 2016 oraz Lorde, która zaśpiewała utwór „Life On Mars” na gali rozdania Brit Awards 2016. Z kolei ceremonię wprowadzenia artystów do Rock and Roll Hall of Fame otworzył występ takich muzyków jak: David Byrne, Kimbra i The Roots, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Fame”. 

Więcej: