Muzeum Prince’a w końcu zostanie otwarte

Muzeum Prince’a w końcu zostanie otwarte ons.pl

Dom zmarłego muzyka przekształcono w muzeum. Na ten pomysł w kwietniu 2016 roku wpadła rodzina Prince’a. 

Studio Paisley Park i dom Prince’a zostały przekształcone w muzeum poświęcone życiu i twórczości artysty. Ostateczną zgodę wydała Rada Miejska Chanhassen w Minnesocie. Muzeum miało zostać otwarte już wcześniej, ale władze na trzy dni przed planowaną datą, wycofały pozwolenie. Uznały, że potrzeba więcej czasu, aby zbadać, jaki wpływ na miasto będą mieli turyści. Szacuje się, że muzeum przyciągnie ok. 600 tysięcy osób rocznie.

"

Cieszę się, że rada wyraziła zgodę. Cieszę się, że społeczność miejska jest zadowolona. To będzie dla nas duża korzyść – podkreślił burmistrz Denny Laufenburger. "

Muzeum będzie otwarte od czwartku do niedzieli. Cena biletu za standardowe zwiedzanie wynosi 38,5 dolara, a za wycieczkę VIP – 100 dolarów.

Już w kwietniu 2016 roku krewni Prince’a zapowiadali, że powstanie muzeum poświęcone słynnemu muzykowi.

"

Przekształcimy Paisley Park w muzeum poświęcone twórczości Prince’a. To będzie wspaniałe miejsce dla wszystkich jego fanów. On zawsze poświęcał się dla nich. Uczcimy w ten sposób jego muzykę, która jest jego dziedzictwem. Prince od zawsze chronił swoją prywatność, ale chciałby, żeby jego twórczość została zapamiętana - powiedział Maurice Phillips, mąż siostry Prince'a. "

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w swojej posiadłości Paisley Park. Jego ciało zostało skremowane w sobotę 23 kwietnia 2016 roku w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej. Uczestniczyła w niej rodzina artysty (m.in. siostra Tyka Nelson), jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. 

Więcej: