Michael Jackson ponownie pozwany. Nowe, szokujące informacje

Michael Jackson ponownie pozwany. Nowe, szokujące informacje ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS; ons.pl

Przeciwko Michaelowi Jacksonowi wpłynął kolejny pozew sądowy. Jego autorem jest 33-letni Wade Robson, który oskarża muzyka o molestowanie seksualne. W 2005 roku zeznania Robsona przyczyniły się do uniewinnienia "króla pop". Teraz pozywający ujawnia nowe fakty i zamierza dochodzić sprawiedliwości.

Wade Robson w 2013 roku poinformował media o tym, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie przez Michaela Jacksona. 8 lat wcześniej, w 2005 roku, kiedy toczył się proces gwiazdy, Wade był jednym z głównych świadków w sprawie molestowania i to jego zeznania sprawiły, że Jackson został uniewinniony. Po latach wyznał, że był ofiarą artysty, a teraz postanowił sam wytoczyć nieżyjącemu muzykowi proces w tej sprawie.

Wade Robson pozywa Michaela Jacksona

Robson jest dziś popularnym choreografem, producentem, kompozytorem i aktorem, znanym wcześniej m.in. ze współpracy z boysbandem 'NSync oraz Britney Spears. W nowych dokumentach, które zostały dostarczone na potrzeby rozpoczynającej się sprawy sądowej, Wade twierdzi, że Michael Jackson molestował go przez siedem lat. Koszmar rozpoczął się kiedy był 7-latkiem i trwał do czasu, kiedy zaczął dojrzewać i przestał budzić zainteresowanie Jacksona.

Kilka miesięcy temu Wade Robson skontaktował się ze znanym adwokatem Vincem Finaldim, by ten zbadał zamkniętą sprawę na nowo. W skardze, którą prawnik wystosował w ubiegły piątek, informuje, że dwie firmy Jacksona, MJJ Productions i MJJ Ventures, których siedziby znajdowały się posiadłości gwiazdora - Neverland - w rzeczywistości służyłyby nie tylko rozrywce. Pod przykrywką działały jako centra służące celowemu, świadomemu uwodzeniu i wykorzystywaniu seksualnemu dzieci.

W tej chwili prawnik Wade’a Robsona przygotowuje się do wstępnego posiedzenia w tej sprawie. Zaplanowane jest ono na 13 marca 2017 roku.

Więcej: