Marie Fredriksson z Roxette dziękuje fanom za wsparcie

Marie Fredriksson z Roxette dziękuje fanom za wsparcie ons.pl

Szwedzki zespół z powodu złego stanu zdrowia wokalistki Marie Fredriksson odwołał letnią trasę koncertową. Artystka postanowiła podziękować fanom za zrozumienie i wsparcie, jakie jej okazali.

Marie Fredriksson na prośbę lekarzy zrezygnowała z występów na scenie. W 2002 roku wokalistka przeszła operację usunięcia guza mózgu. Proces leczenia trwał bardzo długo. Artystka przez jakiś czas miała problemy z czytaniem, liczeniem i pisaniem. W 2005 roku piosenkarka ogłosiła, że jest już zdrowa. Zespół Roxette powrócił, wydawał kolejne płyty i koncertował. 

Na początku kwietnia 2016 roku pojawiła się jednak wiadomość, że Marie Fredriksson czuje się gorzej i nie jest już w stanie występować. Informacja poruszyła fanów wokalistki, którzy bardzo ją wspierali. 

"

Jestem wzruszona waszymi myślami, słowami i niekończącą się miłością, którą mnie obdarzacie, od kiedy ogłosiliśmy, że letnia trasa koncertowa Roxette została odwołana. Ostatecznie wszystko, co dobre, musi kiedyś się skończyć i chociaż kocham być na scenie, spotykać się z fanami, to nie mam już siły na to, żeby koncertować. To takie proste - napisała Marie na Facebooku.

"

Trasa „RoXXXette 30th Anniversary Tour” miała rozpocząć się 3 czerwca 2016 roku. Grupa chciała w ten sposób uczcić  30-lecie swojego istnienia. 

"

Per i ja czekamy teraz z niecierpliwością na naszą nową płytę „Good Karma”. Bardzo kochamy ten album i mam nadzieję, że wy też go pokochacie - dodała. "

Nowa płyta Roxette ukaże się 3 czerwca 2016 roku. Promuje ją utwór „It Just Happens”.

Zespół Roxette powstał w 1986 roku. W kwietniu 1989 roku grupa wylansowała przebój „The Look”. Duet sprzedał ponad 75 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie i wydał w sumie 51 singli. Ostatni raz muzycy zagrali na żywo 8 lutego 2016 roku w Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki|).

Więcej: