Madonna uczci pamięć Prince’a podczas gali Billboard Music Awards

Madonna uczci pamięć Prince’a podczas gali Billboard Music Awards ons.pl

Artystka wielokrotnie podkreślała, że jest fanką Prince’a. Bez wahania przyjęła więc zaproszenie organizatorów gali i postanowiła oddać hołd niedawno zmarłemu muzykowi.

Ceremonia rozdania nagród Billboard Music Awards 2016 odbędzie się 22 maja 2016 roku w T-Mobile Arena w Las Vegas. Galę poprowadzą raper i aktor Ludacris oraz wokalistka Ciara. Organizatorzy ogłosili, że specjalny występ przygotuje tego dnia Madonna, która odda hołd Prince’owi. Szczegóły jej show to jednak pilnie strzeżona tajemnica. Oprócz niej na scenie pojawią się największe gwiazdy światowej muzyki: Justin Bieber, Celine Dion, DNCE, Fifth Harmony, The Go-Go’s, Demi Lovato, Shawn Mendes, Pink oraz Britney Spears.

Prince’a wspominał także w jednym z wywiadów Stevie Wonder.

"

Muzyka Prince’a była tak malownicza, że nawet ja mogłem ją zobaczyć. Mogłem czuć ten tytułowy „Purple Rain”. Jego utwory były obrazowe, a obrazy były bardzo silne - podkreślił.

"

Muzyk zastawiał się również nad przyczyną śmierci przyjaciela.

"

Najsmutniejsze jest to, że ciągle tracimy wspaniałych muzyków. Odeszli już Amy Winehouse, Michael Jackson i Whitney Houston. Może Prince bardzo cierpiał, a my o tym nie wiedzieliśmy - stwierdził. "

Według Wondera należy skupiać się na tym, żeby nie zapomnieć o twórczości Prince’a, a nie ciągle mówić o złych rzeczach, które przytrafiały się w jego życiu. W ten sposób odniósł się do informacji o przyczynach śmierci artysty. Mimo że oficjalne wyniki autopsji nie są jeszcze znane, wiele osób uważa, że muzyk przedawkował leki. W tej sprawie toczy się śledztwo i sprawdzani są wszyscy lekarze oraz apteki (także internetowe), gdzie wokalista mógł zdobyć środki przeciwbólowe. Policja sprawdza, czy którykolwiek lekarz przepisał zbyt dużą dawkę lekarstw albo zrobił to bez wcześniejszego badania stanu psychicznego pacjenta. Do tej pory zidentyfikowano dwóch lekarzy, którzy kontaktowali się z Prince’em, zanim zmarł. Żadnemu z nich nie postawiono jednak zarzutów.

Wokalista nie zostawił testamentu, dlatego spadek po nim otrzyma jego najbliższa rodzina. Do sądu wciąż zgłaszają się nowe osoby, które twierdzą, że są krewnymi muzyka. W tej sytuacji sędzia Kevin Eide poprosił o zbadanie próbki krwi Prince’a, aby ustalić jego DNA. 

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Miał 57 lat. Ciało artysty zostało skremowane w sobotę 23 kwietnia 2016 roku w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej. Uczestniczyła w niej rodzina artysty, jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. 

Więcej: