Madonna nie wystąpi na Billboard Music Awards?

Madonna nie wystąpi na Billboard Music Awards? ons.pl

Po tym, jak organizatorzy gali ogłosili, że to Madonna przygotuje specjalny występ upamiętniający Prince’a, internauci stworzyli petycję, w której proszą o zmianę decyzji. Czy w tej sytuacji wokalistka zaśpiewa podczas ceremonii?

Gala Billboard Music Awards 2016 odbędzie się 22 maja 2016 roku w T-Mobile Arena w Las Vegas. Na scenie pojawią się największe gwiazdy światowej muzyki: Justin Bieber, Celine Dion, DNCE, Fifth Harmony, The Go-Go’s, Demi Lovato, Shawn Mendes, Pink, Britney Spears, a także Madonna, która odda hołd Prince’owi. Fanom niedawno zmarłego muzyka nie spodobał się ten wybór. Według nich ktoś inny powinien przygotować specjalne wystąpienie dla ich idola. W tej sytuacji na stronie change.org pojawiła się petycja „Powstrzymaj Madonnę prze byciem jedynym artystą upamiętniającym Prince’a na Billboard Awards”. Do tej pory podpisało ją ponad 8 tysięcy internautów.

(fot. screen ze strony change.org)

"

Nie możemy pozwolić, żeby Madonna była głównym i jedynym artystą, który uczci pamięć Prince’a. Jest wart tego, żeby zrobił to ktoś o wiele lepszy. Podpiszcie petycję, bo on zasługuje na lepszy hołd - napisali pomysłodawcy. 

"

Do sprawy postanowili odnieść się organizatorzy gali. Mark Bracco w wywiadzie dla Associated Press bronił swojego pomysłu.

"

Myślę, że każdy ma prawo do swojego zdania i każdy może wyrażać swoje opinie, ale muszę powiedzieć, że jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani tym, że to Madonna wystąpi na naszej gali i odda hołd komuś, kto był jej przyjacielem. Uważam, że to będzie fantastyczne show - powiedział. "

Bracco nie chciał ujawnić, co konkretnie zaśpiewa Madonna, ale przyznał, że będzie to piękne wydarzenie.

"

To będzie bardzo, bardzo intymne i pełne szacunku. Myślę, że w taki właśnie sposób Madonna odda hołd temu niesamowitemu, przełomowemu artyście, jakim był Prince oraz jego twórczości, która wpłynęła na całą muzykę - dodał. "

Galę poprowadzą raper i aktor Ludacris oraz wokalistka Ciara. 

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Miał 57 lat. Ciało artysty zostało skremowane w sobotę 23 kwietnia 2016 roku w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej. Uczestniczyła w niej rodzina artysty, jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. Wokalista nie zostawił testamentu, dlatego spadek po nim otrzyma jego najbliższa rodzina. Do sądu wciąż zgłaszają się nowe osoby, które twierdzą, że są krewnymi muzyka. W tej sytuacji sędzia Kevin Eide poprosił o zbadanie próbki krwi Prince’a, aby ustalić jego DNA. 

Więcej: