Madonna i Stevie Wonder uczcili pamięć Prince’a na gali Billboard Music Awards

Madonna i Stevie Wonder uczcili pamięć Prince’a na gali Billboard Music Awards KEVIN WINTER/AFP/EAST NEWS

Ceremonia odbyła się w niedzielę 22 maja 2016 roku. Na scenie pojawiło się wielu znanych artystów, a jednym z ważniejszych punków wieczoru był występ Madonny. 

Kiedy organizatorzy ogłosili, że to Madonna zaśpiewa na cześć zmarłego pod koniec kwietnia Prince’a, nie wszystkim fanom muzyka się to spodobało. W internecie pojawiła się nawet petycja, w której proszono, żeby zmieniono tę decyzję. Mark Bracco bronił jednak swojego pomysłu. 

"

Myślę, że każdy ma prawo do swojego zdania i każdy może wyrażać swoje opinie, ale muszę powiedzieć, że jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani tym, że to Madonna wystąpi na naszej gali i odda hołd komuś, kto był jej przyjacielem. Uważam, że to będzie fantastyczne show - zapowiedział. "

Dla niego wybór był oczywisty. Madonna i Prince byli ikonami lat 80., a na dodatek się przyjaźnili. Kilkukrotnie również ze sobą współpracowali (na przykład przy okazji albumu „Like a Prayer”). 

W czasie niedzielnej gali  DJ i producent muzyczny - Questlove - na prośbę Madonny powiedział kilka słów na temat Prince’a.

"

Wszyscy żyjemy na świecie pełnym muzyki i jego odejście było niczym trzęsienie ziemi - wyznał. "

Następnie na scenie pojawił się fioletowy tron, na którym siedziała Madonna. Wokalistka ze łzami w oczach zaśpiewała utwór „Nothing Compares 2 U” w akompaniamencie kwartetu smyczkowego. Zobaczcie amatorskie nagranie tego występu.

Do wykonania kolejnego utworu Madonna zaprosiła Stevie’go Wondera, co zaskoczyło wszystkich zebranych gości. Artyści zaśpiewali razem wielki przebój Prince’a „Purple Rain”

"

Prince Rogers Nelson, przede wszystkim dziękuję tobie za wszystko, co nam dałeś - powiedział na koniec Wonder.  "

Nie był to jedyny wzruszający moment podczas tegorocznej gali Billboard Music Awards. Nagrodę Icon Award otrzymała Celine Dion. Wokalistka wykonała przebój grupy Queen - „The Show Must Go On” i zadedykowała go zmarłemu niedawno mężowi. Statuetkę BMA ku zaskoczeniu wszystkich wręczył jej syn. Artystka podziękowała za to wyróżnienie fanom, współpracownikom oraz „ukochanemu mężowi, który na pewno będzie się mną opiekował z góry”. 

Gala Billboard Music Awards 2016 odbyła się w T-Mobile Arena w Las Vegas. Poprowadzili ją raper i aktor Ludacris oraz wokalistka Ciara. Nagrody otrzymali m.in.: Adele, Rihanna, The Weeknd, Justin Bieber, One Direction, Drake i Taylor Swift.

Podobał Wam się występ Madonny?

Więcej: