List Paula McCartneya do Prince’a sprzedany na aukcji

List Paula McCartneya do Prince’a sprzedany na aukcji ons.pl

Przedmioty związane z Prince’em cieszą się dużą popularnością na licytacjach. Tym razem jego fani kupili list, który muzyk otrzymał od samego Paula McCartneya.

Sprzedaż zorganizował dom aukcyjny RR Auction z Bostonu. List, który były Beatles napisał do Prince’a, został kupiony za 14 822 dolarów, czyli prawie 60 tysięcy złotych. Dwustronicowy list zaczyna się od słów „Dear Princely person”. McCartney prosi w nim o donację na rzecz Liverpool Institute for Performing Arts - szkoły, którą założył w 1996 roku. Artysta zaproponował również koledze, że mógłby uczyć studentów np. ruchu scenicznego. 

"

To niesamowity list, bardzo osobisty, który odnosi się do działalności filantropijnej Paula McCartneya. Chciał, żeby jego muzyka była darem dla przyszłych pokoleń - powiedział Robert Livingston z RR Auction. "

Nie wiadomo, kto zdecydował się na kupno tej pamiątki.

Poniżej prezentujemy fragmenty listu.

"

Wiem, jak trudno jest ciągle dostawać listy od osób, które proszą o przysługę lub coś innego, dlatego nie było mi łatwo zdecydować się na ten krok i zostanie głównym patronem Performing Arts School - szkoły, która powstała w moim rodzinnym mieście - Liverpoolu. Ale zgadłeś! Zgodziłem się, dlatego teraz piszę do przyjaciół i dobrych ludzi, żeby zainteresować ich tym projektem. Historia zaczęła się, kiedy w mieście doszło do zamieszek. Znajomy zasugerował, że miasto potrzebuje jakiejś prestiżowej szkoły.

Pomysł mi się spodobał, bo uznałem, że jest to szansa dla dzieciaków. Potem odwiedziłem moją byłą szkołę, która jest w ruinie i postanowiłem odnowić budynek z 1825 roku. Działamy, ale jeszcze wiele musi zostać zrobione. Teraz ta trudna część. Twój datek byłby na pewno pomocny, a gdybyś się zaangażował w projekt, wszyscy byliby zachwyceni. Mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że do ciebie napisałem. Tak dawno nie pisałem listów. Czuję się, jakbym znowu był w szkole. 

Myślę, że fajnie byłoby również, gdybyś kiedyś wpadł do nas na zajęcia i nauczył kilku ruchów. Kto wie, to może okazać się wspaniałym doświadczeniem dla tysiąca dzieci! Dziękuję, że zwrócisz na to uwagę. 

Pozdrowienia i uściski

Paul (McCartney) "

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Przyczyną śmierci było przedawkowanie opioidów. Jego ciało zostało skremowane w sobotę 23 kwietnia 2016 roku w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej. Uczestniczyła w niej rodzina artysty, jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. 

Więcej: