List Johna Lennona do Paula McCartneya trafi na aukcję

List Johna Lennona do Paula McCartneya trafi na aukcję ons.pl

Pamiątki związane z Beatlesami cieszą się dużą popularnością. Tym razem fani będą mogli wylicytować list Johna Lennona i Yoko Ono.

Adresatami listu są Paul McCartney i jego żona Linda. Nie wiadomo, kiedy został on wysłany. Jest on odpowiedzią na wcześniejszą korespondencję Lindy. Lennon skomentował, że przez długi czas zastanawiał się, jaki szalony fan Beatlesów napisał do niego. John żali się również, że ludzie źle traktują go, od kiedy jest w związku z Yoko Ono. Przewidział też, że małżeństwo McCartneyów skończy się w przeciągu dwóch lat.

"

Prawdopodobnie list został napisany na krótko przed wyjazdem Yoko i Johna do Ameryki. Tekst pokazuje intensywną rywalizację między dwoma muzykami w miesiącach, a nawet latach poprzedzających rozpad The Beatles – ocenił Robert Livingston z domu aukcyjnego RR Auction. "

Organizatorzy licytacji spodziewają się, że list zostanie sprzedany za 20 tysięcy dolarów, czyli ok. 80 tysięcy złotych. Na wcześniejszych aukcjach koszula poplamioną krwią Johna Lennona została sprzedana za 31 tysięcy funtów, czyli ponad 160 tysięcy złotych. W lutym na jednej z licytacji sprzedano najdłuższy zachowany kosmyk włosów Johna Lennona. Został ścięty we wrześniu 1966 roku w czasie kręcenia filmu „How I Won the War”. Kupił go Paul Fraser - kolekcjoner pamiątek z Wielkiej Brytanii. Mężczyzna wydał na niego 35 tysięcy dolarów, czyli ok. 140 tysięcy złotych. Z kolei w listopadzie 2015 roku kupiono gitarę Johna Lennona za 2,4 mln dolarów. 

Więcej: