Lionel Richie wystąpi w Polsce

Lionel Richie wystąpi w Polsce ons.pl

Lionel Richie to kolejna gwiazda, która zdecydowała, że w tym roku odwiedzi nasz kraj. Gdzie i kiedy zobaczymy tego artystę?

Lionel Richie ma na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt, Oscara, Złotego Globa, 5 nagród Grammy i 10 statuetek American Music Awards. Słynny wokalista wystąpi 21 lipca 2016 roku w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Będzie to jego trzecia wizyta w Polsce. Wcześniej odwiedził nasz kraj w 1999 roku, kiedy to pojawił się na festiwalu w Sopocie, a także w 2010 roku na koncercie charytatywnym w Pałacu Prezydenckim.

"

Lionel Richie to prawdziwa legenda muzyki R&B, soulu oraz popu, a nade wszystko prawdziwy mistrz tworzenia wspaniałej, koncertowej atmosfery. Występy tego wokalisty wyprzedają największe obiekty koncertowe na całym świecie, na zawsze pozostając w pamięci ich uczestników. Cieszymy się, że artysta tej klasy przyjął nasze zaproszenie do Polski i będzie miał szansę na nowo oczarować polską publiczność - mówi organizator koncertu. "

Lionel Richie rozpoczął karierę na początku lat 70. Występował z zespołem The Commodores, a następnie zdecydował się na karierę solową. Wylansował wiele przebojów, które do dziś cieszą się popularnością. Wśród najbardziej znanych są: „All Night Long”, „Hello”, „Say You, Say Me” „Dancing On The Ceiling” czy „Easy”.

Wokalista od kwietnia 2016 roku rozpocznie rezydenturę w Las Vegas. Zaprezentuje tam show „All the Hits, All Night Long”

"

- Jestem bardzo podekscytowany, że rozpocznę rezydenturę w Planet Hollywood. Nie mogę się doczekać, żeby podzielić się z moimi fanami utworami z „All the Hits, All Night Long”. To pełne energii show, które idealnie pasuje do tego tętniącego życiem miasta - powiedział. "

Występy piosenkarza zaplanowano na kwiecień i maj oraz wrzesień i październik 2016 roku.

Artysta został również Człowiekiem Roku MusiCares. Nagroda przyznawana jest za wkład w rozwój muzyki, a także działalność charytatywną. Wybrany przez fundację wokalista otrzymuje wyróżnienie w weekend poprzedzający rozdanie nagród Grammy w czasie specjalnego koncertu, na którym zbierane są fundusze na rzecz organizacji. 

Wybierzecie się na koncert Lionela Richie?

Materiały prasowe/ka

Więcej: