Lionel Richie Człowiekiem Roku MusiCares

Lionel Richie Człowiekiem Roku MusiCares ons.pl

Wokalista otrzymał wyróżnienie za swój wyjątkowy dorobek artystyczny. Na uroczystość przybyło wielu znanych muzyków. Wśród nich byli m.in. Stevie Wonder i Dave Grohl.

Każdego roku organizacja Recording Academy, która przyznaje także nagrody Grammy, wyróżnia jednego artystę tytułem Człowieka Roku MusiCares. Nagroda przyznawana jest za wkład w rozwój muzyki, a także działalność charytatywną. MusiCares to organizacja charytatywna, która zapewnia opiekę medyczną i finansową potrzebującym muzykom. Wybrany przez fundację wokalista otrzymuje wyróżnienie w weekend poprzedzający rozdanie nagród Grammy w czasie specjalnego koncertu, na którym zbierane są fundusze na rzecz organizacji.

Lionel Richie był bardzo wzruszony wydarzeniem. W swoim przemówieniu podkreślił, że czuje, jak bardzo rozwinął się od czasu, kiedy zaczynał karierę. Współpracował wtedy z wytwórnią Motown.

"

Pochodzę z czasów, kiedy artyści byli kreatywni, a nie kreowało się artystów. Chcę podziękować Berry’emu Gordy - założycielowi Motown - za to, że nie mówił po prostu dziękuję, ale miał wizję tego, co należy robić dalej - powiedział Richie.

"

W czasie wydarzenia odbyła się również aukcja na rzecz MusiCares. Zgromadzone fundusze zostaną przekazane na rzecz potrzebujących i chorych muzyków. Wylicytować można było m.in. prywatny koncert Lionela Richie. Nabywca zapłacił za ten wyjątkowy występ 325 tysięcy dolarów.

Imprezę poprowadził znany showman Jimmy Kimmel. Mężczyzna przebrał się za Lionela Richie i wyglądał, jak znany muzyk w czasach występów z The Commodores. 

"

On ma na koncie tyle nagród, że ta pewnie pójdzie prosto do kosza - żartował. "

W ten sposób nawiązał do tego, że Richie sprzedał ponad 100 milionów singli i zdobył m.in. takie wyróżnienia jak nagroda Grammy i Oscar. 

W czasie wieczoru nie zabrakło największych przebojów Lionela. Tym razem zaśpiewali je jednak inni artyści. Na scenie pojawili się m.in.: Lenny Kravitz, John Legend, Rihanna, Pharrell Williams i Stevie Wonder. Na koniec wszyscy wraz z wyróżnionym muzykiem zaśpiewali „All Night Long”. Zobaczcie fragment tego występu.

Tytuł Człowieka Roku MusiCares do tej pory otrzymali m.in.: Gloria Estefan, Natalie Cole, Quincy Jones, Phil Collins, Stevie Wonder, Elton John, Sting, Bono, Aretha Franklin, Paul McCartney i Barbra Streisand. 

Więcej: