Leonard Cohen opublikował nowy utwór: „You Want It Darker”

Leonard Cohen opublikował nowy utwór: „You Want It Darker” ons.pl

Leonard Cohen obchodził 21. września swoje 82. urodziny. Z tej okazji opublikował nowy utwór, będący zapowiedzią jego kolejnej studyjnej płyty. Posłuchaj tytułowej piosenki z „You Want It Darker”.

Nadchodząca płyta Leonadra Cohena ukazać się ma 21 października. Będzie to 14. studyjny album tego artysty i następca krążka „Popular Problems” z września 2014 roku. Producentem płyty jest 44-letni syn Cohena, Adam. Na albumie znajdzie się 9 utworów, a piosenka tytułowa otwiera ten krążek.

Nie wiadomo jeszcze czy „You Want It Darker” Leonard Cohen będzie promowana trasą koncertową. Artysta nie występował na żywo od czasu koncertu w Nowej Zelandii w grudniu 2013 roku. Jego ostatniemu krążkowi także nie towarzyszyły żadne koncerty. Trudno się więc spodziewać, że teraz, kiedy Cohen Skończył 82 lata, będzie chciał wrócić do występowania przed publicznością – tym bardziej, że od czasu opublikowania jego listu pożegnalnego do jego wieloletniej muzy - Marianne Ihlen – rzadko jest widywany w swojej okolicy. „Jesteśmy już naprawdę starzy i nasze ciała rozpadają się. Myślę, że pójdę za tobą wkrótce” – napisał w smutnym liście. Słowa te odbierać można niemal jak pożegnanie ze światem. Czy taka też będzie nadchodząca płyta artysty?

„You Want It Darker” – lista utworów

  1. „Treaty”
  2. „On the Level”
  3. „Leaving the Table”
  4. „If I Didn’t Have Your Love”
  5. „Traveling Light”
  6. „It Seemed the Better Way”
  7. „Steer Your Way”
  8. „String Reprise/Treaty”

Więcej: